Japońskojęzyczna gra z 2000 roku na PS1 doczekała się angielskiego tłumaczenia

Acongcagua

Acongcagua, mało znana gra wydana w 2000 na Sony PlayStation 1, była do niedawna dostępna tylko i wyłącznie po japońsku. Okazuje się jednak, że właśnie wyszedł patch dodający język angielski do tego tytułu!

To gra przygodowa, której akcja dzieje się tuż po rozbiciu się samolotu w Andach. Gramy jako kilka postaci, między którymi można się przełączać, które jako jedyne przeżyły zamach terrorystyczny. Przemieszczając się po ośnieżonych szczytach gór rozwiązujemy zagadki i unikamy zabicia przez terrotystów.

Ta niszowa gra nigdy nie była kultowym tytułem, a i oceny otrzymywała dość przeciętne. Jakby tego było mało, gra ukazała się na przełomie generacji, co też niespecjalnie pomogło jej popularności. Ciężko powiedzieć, żeby nowy patch wzbudził moje zainteresowanie i chęć kupna Acongcagua. Natomiast pojawienie się tłumaczenia dwadzieścia dwa lata po premierze jest czymś unikalnym nawet w świecie gier. Ukończenie tego projektu na pewno cechowało się wyjątkowymi i niespotykanymi już teraz problemami i trudnościami z racji wieku tytułu.

Warto pamiętać, że przerywniki i część dialogów pierwotnie były dostępne w angielskiej wersji językowej, natomiast teksty w grze były tylko i wyłącznie po japońsku, co uniemożliwiało wygodną rozgrywkę graczom nieznającym języka.

Tego typu inicjatywy pozwalają poznać produkcje, które nigdy do nas nie dotarły. Niestety, kiedy na wydawców nie można liczyć, to gracze muszą działać.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top