KursNaSteam – kontynuacja walki o sprawiedliwe ceny na Steamie

KursNaSteam Obniżmy polskie ceny na Steamie!

Pisaliśmy niedawno o tym, jak z dyskusji w Internecie wyniknęła akcja mająca na celu obniżenie cen gier na Steam w Polsce. Każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych twórcach, którzy ręcznie korygują ceny swoich gier. Te niewielkie zwycięstwa pokazują, że walka ma sens. Niemniej są wciąż tysiące tytułów, które u nas pozostają o wiele droższe, niż u reszty świata. Dlatego naturalną ewolucją i kontynuacją tego ruchu jest inicjatywa KursNaSteam. Ma ona na celu wymuszenie reakcji Valve, aby zmiany zostały zastosowane w całej, obszernej bibliotece Steam.

KursNaSteam – walka na wielką skalę

Organizatorem akcji jest serwis Łowcy Gier. Ruszyli ze stroną internetową, propagują w mediach społecznościowych hasztag #KursNaSteam oraz uruchomili globalną petycję w serwisie change.org. Oto fragment opisu sytuacji, zaczerpnięty z treści petycji, który świetnie obrazuje, o co chodzi w tej inicjatywie:

Mimo rozwoju polskiej gospodarki, średnie zarobki Polaków nadal odstają od standardów większości krajów posługujących się euro. Niestety coraz częściej polscy gracze płacą za gry więcej niż obywatele pozostałych państw Europy. Petycja powstała, aby dotrzeć do Valve i uczulić firmę na problem niesprawiedliwej wyceny gier na Steam w naszym regionie, co bezpośrednio przekłada się na zasobność portfeli graczy. Zachęcamy do podpisania się pod petycją i wspólnej walki o bardziej sprawiedliwe traktowanie polskiej społeczności graczy PC.

Petycję znajdziecie pod TYM adresem – gorąco zachęcamy do podpisu! Warto jednak pamiętać, by podać prawdziwy adres e-mail, gdyż podpis należy potwierdzić. W przeciwnym razie zostanie on automatycznie usunięty w ramach zabezpieczenia przed spamem i botami. W momencie pisania tego tekstu dołączyło do nas niemal 10,000 graczy. Każdy kolejny głos zwiększa szansę, że akcja dotrze do Valve. Warto też pamiętać o tym, że firma obiecała regularną aktualizację przelicznika cen. Do tej jednak nie doszło od czasu jego zmiany na przełomie 2022 i 2023 roku.

Zachęcamy też do odwiedzenia strony akcji KursNaSteam, gdzie znajdziecie przykłady gier, które są w Polsce droższe niż za granicą, ale także te, których twórcy już obniżyli swoje ceny. Ponadto na stronie znajdziecie sposoby, w jakie możecie pomóc wraz z potrzebnymi odnośnikami. W końcu nie wydaje się sprawiedliwe, byśmy płacili nawet do 50 złotych więcej, niż gracze z innych krajów, prawda?

Źródło grafiki tytułowej: KursNaSteam.pl


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top