Otrzymamy serial Tomb Raider od Amazona i Crystal Dynamics

Logo serii "Serial Tomb Raider" w złotym kolorze, umieszczone na tle kamiennego, zarośniętego pnączami i pajęczynami okręgu. W dolnej części obrazu znajduje się logo Crystal Dynamics.

To dobry dzień dla fanów Lary Croft. Prime Video zamówiło nową produkcję i będzie nią serial Tomb Raider. Najwidoczniej sukces Fallouta otworzył zupełnie nowe drzwi i można mieć nadzieję, że to dopiero początek interesującej przygody. W grach zawsze tkwił potencjał, ale filmowy świat jakoś nie umiał się do nich odpowiednio odnieść, a przecież prób była cała masa. Mając jednak na uwadze hit na bazie dzieła Bethesdy czy takie The Last of Us nic dziwnego, że mamy zapowiedź kolejnego projektu.

Serial Tomb Raider we współpracy z twórcami

Wszystko wskazuje na to, że w przypadku omawianego projektu na ten moment nie ma powodów do obaw. Przygody Lary Croft będą produkowany przez Crystal Dynamics oraz Amazon MGM Studios, zaś scenarzystką i producentką wykonawczą będzie zdobywczyni Emmy Phoebe Waller-Bridge, znana za sprawą Fleabag.

“Jeśli mogłabym powiedzieć sobie z czasów nastoletnich, że to się dzieje, myślę, że bym eksplodowała. Tomb Raider był ogromną częścią mojego życia i czuję się niesamowicie uprzywilejowana, że mogę przenieść go na telewizję z tak pasjonującymi współpracownikami. Lara wiele dla mnie znaczy, podobnie jak dla wielu innych, i nie mogę się doczekać tej przygody. Nawet z nietoperzami,” powiedziała Phoebe Waller-Bridge.

Lara Croft mierząca z dwóch pistoletów do tygrysów znajdujących się po obu jej stronach.

Kiedy możemy spodziewać się więcej szczegółów?

Tego niestety nie zdradzono. Na ten moment nie wiemy nawet, kto miałby się wcielić w główną postać słynnej archeolog. Nie zbrakło natomiast słów zachwytu i wsparcia jednakowo ze strony Crystal Dynamics, jak i Amazon MGM Studios.

“Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę ogłosić zamówienie na epicki, obejmujący cały świat serial Tomb Raider od niesamowicie utalentowanej zdobywczyni Emmy Phoebe Waller-Bridge i zespołu Crystal Dynamics,” powiedziała Jennifer Salke, szefowa Amazon MGM Studios. “Fani i nowi widzowie mogą oczekiwać ekscytujących przygód, które oddają hołd dziedzictwu tej ikonicznej postaci.”

“Amazon Studios i Amazon Games to niesamowici współpracownicy z ogromnym zasięgiem na całym świecie, co umożliwia nam rozwijanie naszej franczyzy Tomb Raider poprzez wiele nowych przygód i wspólną pasję do tworzenia wpływowych, rozrywkowych i emocjonalnych doświadczeń dla graczy i widzów w każdym aspekcie tego uniwersum,” powiedział Scot Amos, szef studia Crystal Dynamics. “Te ponadczasowe historie obejmują wszystkie platformy medialne, aby dotrzeć do odbiorców tam, gdzie chcą się angażować w Tomb Raider; to kluczowy krok w kierunku naszej przyszłości z fanami na całym świecie.”

Co z grą?

Od pewnego czasu wiadomo, że Crystal Dynamics i Amazon Games współpracują nad stworzeniem kolejnej odsłony Tomb Raidera. Bardzo możliwe, że produkcja ta zadebiutuje przed serialem, bądź niedługo po nim. To coś, czego wielu osobom zabrakło w przypadku Fallouta. Dlatego gracze sięgnęli po starsze gry z tego uniwersum. Oczywiście, to tylko moje spekulacje. Na ten moment wiemy, że oba projekty po prostu powstają. Ktoś tu ewidentnie mocno podgrzewa atmosferę i na ten moment musi nam to wystarczyć. Mocno liczę, że ktoś odpowiednio zbada temat i dostarczy solidną pozycję filmową, bo ostatnie próby uważam za fatalne. Zobaczymy, jak będzie w przypadku serialu Tomb Raider.

Tomb Raider I-III Remastered - Logo PC

Dobry moment na powrót do klasyki!

Całkiem niedawno ukazała się odświeżona trylogia wraz z dodatkami. Zrecenzowaliśmy wszystkie części osobno i podobnie uczyniliśmy z DLC. Czuję, że to dobra okazja, aby zachęcić Was do lektury, bo może ktoś nabierze ochoty na odrobinę klasyki!


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Cześć! Mam na imię Artur i uwielbiam gry wideo niezależnie od platformy. Mimo 30 lat na karku cały czas sprawiają mi radość i liczę, że to się nie zmieni.
Scroll to top