Pierwszy film Miyazakiego w Polskich kinach!

Wielu z nas wychowało się na klasykach Studia Ghibli, a ich wpływ na kulturę trudno przecenić. Hayao Miyazaki – stojący na czele firmy – przez lata swojej pracy stał się ekspertem od wywierania emocji na widzu. Tym bardziej cieszy fakt, że jego pierwszy film w końcu będzie dostępny dla polskich odbiorców.

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro pierwszy raz zagości do kin w naszym kraju. Co ważniejsze dzieło zostało odświeżone do dzisiejszych rozdzielczości, więc docenić będzie można go w swojej najpiękniejszej wersji. To nie jest koniec pozytywnych informacji. Dystrybutor filmu zdecydował się dzieło zlokalizować. Dzięki temu na sali kinowej usłyszymy oryginalny dubbing z polskimi napisami.

Co warto wiedzieć o “Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro’?

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro jest pierwszym pełnometrażowym filmem stworzonym przez Hayao Miyazakiego. Produkcja oryginalnie trafiła do kin w 1979 roku i stanowiła opowieść kryminalną. Głównym bohaterem jest Arsène Lupin III, będący wnuczkiem i imiennikiem słynnej postaci literackiej. W trakcje swojego ostatniego skoku nasz złodziejaszek orientuje się, że został posiadaczem falsyfikatów. W celu zemsty za okradanie złodzieja Lupin trafia do niewielkiego księstwa Cagliostro, a jego droga krzyżuje się z potrzebującą pomocy księżniczką.

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro Pierwszy film Miyazakiego w Polskich kinach!

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro od 12 kwietnia w kinach!

Odświeżone w 4K dzieło będzie można zobaczyć już 12 kwietnia. Warto dodać że dostępność filmu nie będzie ograniczona do pojedynczych sieci i seanse będą dostępne w m.in. w Multikino, Cinema City oraz Helios. Dokładnych informacji warto szukać na Pomanime.

YouTube player

Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.
Scroll to top