Maj 2022 w Games with Gold – poznaliśmy rozpiskę

games with gold xbox logo

Maj 2022 w Games with Gold zapowiada się wyjątkowo kolorowo, bo oto Microsoft postanowił rozdać abonentom swojej usługi same produkcje wypełnione wszystkimi kolorami tęczy. Wyjątkiem jest tutaj czerwony, a powód tego jest prosty – wszystkie cztery produkcje są raczej bezkrwawe.

Yoku’s Island Express (XSX/XBO)


Jeżeli jest jedna gra z tej listy, którą zwyczajnie należy sprawdzić, bez dwóch zdań jest nią Yoku’s Island Express, czyli przeuroczy mariaż dwuwymiarowej platformowki i pinballa. Wcielamy się w niej w rolę tytułowego Yoku – żuka gnojowego, pełniącego rolę listonosza na pewnej egzotycznej wyspie, której zagraża olbrzymia katastrofa. Naszym celem staje się zatem przenoszenie ważnych informacji z miejsca na miejsce, pomagając sobie w pokonywaniu przeszkód toczoną przez Yoku kulą, służącą mu jako kulka pinballowa.

Yoku’s Island Express zadebiutowało w 2018 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 83% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 31 maja.

The Inner World – The Last Wind Monk (XSX/XBO)


The Inner World – The Last Wind Monk przykuwa uwagę przede wszystkim wyjątkową, nieco surrealistyczną grafiką. Sama gra to lekka fabularnie przygodówka point-and-click, w której trafiamy do krainy Asposia, by pomóc rodowi fletonosych w odnalezieniu tytułowego ostatniego mnicha wiatru, mającego pomóc im w obaleniu tyrana Emila. Trzeba jednak pamiętać, że The Inner World – The Last Wind jest bezpośrednią kontynuacją The Inner World, więc warto przed zagraniem zapoznać się z wydarzeniami z poprzedniczki.

The Inner World – The Last Wind Monk zadebiutowało w 2017 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 77% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 maja do 15 czerwca.

Hydro Thunder Hurricane (XSX/XBO/X360)


Hydro Thunder Hurricane będzie gratką dla fanów dynamicznych wyścigów i łodzi motorowych. Choć z dzisiejszej perspektywy grafika mocno trąci już myszką, gra nadrabia to pełną adrenaliny rozgrywką i epickimi wydarzeniami na mapie. W trakcie wyścigów uważać będziemy musieli na wyłaniające się spod powierzchni potwory morskie tudzież spadający na nas młot rozgniewanego nordyckiego boga.

Hydro Thunder Hurricane zadebiutowało w 2010 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 75% na Metacritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 15 maja.

Viva Piñata: Party Animals (XSX/XBO/X360)


Słówko “party” w tytule Viva Piñata: Party Animals, że nie jest to kolejna pełnoprawna odsłona serii, a jej imprezowy spin-off, nieudolnie naśladujący nintendowskie Mario Party. W skrócie, jest to zestaw dość prostych i nastawionych na rywalizację konkurencji, w których weźmiemy udział w maksymalnie cztery osoby. Tytuł przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci i dorośli nie znajdą w nim zbyt wiele dla siebie.

Viva Piñata: Party Animals zadebiutowało w 2007 roku i spotkało się z mieszanymi opiniami krytyków, osiągając średnią 56% na Metacritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 do 31 maja.

Sprawdź też majową ofertę PlayStation Plus!

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top