Maj 2022 w PlayStation Plus – poznaliśmy rozpiskę

PlayStation Plus logo

Majowa rozpiska PlayStation Plus to jedna z ostatnich – o ile nie ostatnia – okazji do nacieszenia się aż trzema “darmowymi” produkcjami. W końcu już za chwilkę, już za momencik usługa Sony przemieni się w swoją nową wersję, czego ofiarą będzie jedna z trzech oferowanych co miesiąc gier. Piłka jednak wciąż w grze, więc pochylmy się na chwilę i sprawdźmy, w co dobrego zagrać będziemy mogli już 3 maja.

FIFA 22 (PS5/PS4)


FIFA 22 to growa adaptacja piłki nożnej, czyli prawdziwej dyscypliny sportowej, w której dwie jedenastoosobowe drużyny rywalizują ze sobą o kontrolę nad piłką. Jest ona o tyle ważna, że jej umieszczanie w bramce przeciwnika, a tym samym zdobywanie punktów, przybliża graczy do zwycięstwa. Psikus polega jednak na tym, że dotykać można jej absolutnie każdą częścią ciała, za wyjątkiem dłoni oraz innych kończyn, które mogłyby wzbudzić zgorszenie wśród pozostałych graczy oraz widzów. FIFA 22 dodatkowo wzbogaca doświadczenie o poczucie dumy i spełnienia, o czym abonenci PlayStation Plus przekonają się dzięki darmowej paczce kart oraz możliwości wypożyczenia legendarnego zawodnika w trybie FUT.

FIFA 22 zadebiutowała w 2021 roku i spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, osiągając średnią 79% na OpenCritic

Fifa 22 — recenzja. Piłka od EA, w którą gra się świetnie!

Tribes of Midgard (PS5/PS4)


Ragnarok, choć brzmi strasznie, może okazać się całkiem przyjemnym, o czym próbuje przekonać nas Tribes of Midgard – przepiękny hack’n’slash w klimatach nordyckiej apokalipsy. Naszym celem jest zapobiegnięcie zniszczeniu ziarna drzewa Yggdrasil, w czym pomóc będą nam mogli inni gracze. Co więcej, do boju wraz z nami ruszy aż dziesięciu rosłych, skandynawskich wojów. Niektórzy z nich zrobią to jednak w kolorowych kostiumach misiów lub samych slipach, bo Tribes of Midgard nie traktuje się nazbyt poważnie i warto o tym pamiętać.

Tribes of Midgard zadebiutowało w 2021 roku i spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, osiągając średnią 75% na OpenCritic

Curse of the Dead Gods (PS4)


Mam wrażenie, że żadna oferta abonamentowa zwyczajnie nie może obejść się bez przynajmniej jednego “rogala” w miesiącu. Nie inaczej jest w majowym PlayStation Plus, bo oto do swojej biblioteki przypisać będziemy mogli Curse of the Dead Gods, czyli bardzo udanego roguelike’a ze świetną oprawą graficzną, który zabierze nas do przeklętej, starożytnej świątyni. Nasz cel jest prosty – zdobyć łupy – ale w nawigacji po niekończącym się labiryncie pułapek przeszkadzać będą nam nie tylko przeciwnicy, ale również różnorakie klątwy, znacząco wpływające na rozgrywkę.

Curse of the Dead Gods zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, osiągając średnią 81% na OpenCritic

Gdzie kupić PlayStation Plus?


Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top