Mato Anomalies – futurystyczne RPG od Prime Matter

Plansza z tytułem do gry Mato Anomalies. Długowłosa postać ubrana na biało z mieczem w ręku oraz druga, ubrana na czarno, zwrócona plecami.

Studio Prime Matter ogłosiło współpracę z wydawnictwem Arrowiz w celu wydania dystopijnego i futurystycznego RPG Mato Anomalies. Tytuł zapowiedziano już wcześniej podczas tegorocznego Japan Expo w Paryżu.

Gracz, wcielając się w detektywa Doe, będzie odkrywał sekrety inwazji nadprzyrodzonych stworzeń, które pojawiły się w Mato, rozległym mieście w kraju Telosma. Miasto to łączy w sobie tradycyjną i futurystyczną architekturę osadzoną w postapokaliptycznym świecie. Wszystko to przedstawione będzie za pomocą niezwykłego stylu graficznego tej gry.

Poza pracą detyktywistyczną graczy czekać będą także starcia w lochach, które urozmaicić ma inteligentna mechanika walki.

Premiera została zaplanowana na konsole Playstation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz PC. Gra ukaże się zarówno w wersji pudełkowej i cyfrowej. Za wydanie i dystrybucję w Polsce odpowiadało będzie Koch Media Poland.

CEO Arrowiz, Horace Xiong, skomentował:

Cieszymy się, że możemy podzielić się ze światem grą, którą przygotowywaliśmy przez ostatnie dwa lata. Nasz zespół stworzył rozbudowaną fabułę i świat w Mato Anomalies, a ich pasja powołała je do życia. W projekt zaangażowało się ponad 50 utalentowanych osób, nie licząc partnerów zewnętrznych. Teraz mamy wsparcie ze strony globalnego wydawcy Prime Matter, wierzącego zarówno w nasze studio, jak i w naszą wizję.

kadr z gry Mato Anomalies. Postać w bieli patrząca na posąg, otoczony geometryczną siatką z kolorowych linii.

Global Brand & Marketing Director Koch Media, Mario Gerhold, dodał:

Bardzo cieszymy się, że możemy połączyć siły z Arrowiz przy tej produkcji. Mato Anomalies idealnie pasuje do naszego szerokiego portfolio wysokiej jakości gier, a dzięki ogromnej ambicji studia doskonale pasuje również do Prime Matter i nie możemy się doczekać, aby wesprzeć zespół całym naszym lokalnym, a także globalnym doświadczeniem wydawniczym i marketingowym.

Muszę przyznać, że choć zapowiedź tego tytułu mnie ominęła, zwiastun zdecydowanie mnie mocno zaintrygował. Szata graficzna zapowiada się wyśmienicie, a i sam pomysł wydaje się być fascynujący. Miejmy nadzieję, że już niedługo poznamy więcej szczegółów dotyczących Mato Anomalies!

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top