Mortal Kombat 1 – recenzja (PC). Ponowny reboot serii czy jednak quadrologia?

Gra dostępna na:
PC
PS5
XSX
SWITCH
Mortal Kombat 1 cover

Mikrotransakcje i Kombat Packi


Jeśli chodzi o system monetyzacji gry w postaci mikrotransakcji czy też kombat packów (DLC z dodatkowymi wojownikami), to Mortal Kombat 1 nie jest wolne od tego typu elementów. To w dzisiejszych czasach chyba już nikogo nie powinno dziwić, zwłaszcza w kontekście DLC z fighterami, ponieważ to już od lat jest swego rodzaju normą. Na ten moment mamy potwierdzone postaci z pierwszego Kombat Packa, są to:

 • Główni
 1. Homelander
 2. Omniman
 3. Peacemaker
 4. Ermac
 5. Quan Chi
 6. Takeda
 • Cameo
 1. Johnny Cage
 2. Ferra
 3. Khameleon
 4. Mavado
 5. Tremor

Oczywiście łowcy skinów dla wojowników mogą zdobyć je po prostu grając. Choć tutaj już nie będziemy przemierzać krypty – a szkoda – tylko będziemy się modlić do statuetki o losową nagrodę, jednocześnie uiszczając opłatę w wysokości 1000 szt złotych żetonów Mortal Kombat.

Mortal Kombat™ 1 mikrotransakcje

Podsumowanie – czy warto zainteresować się Mortal Kombat 1


Czy warto zakupić Mortal Kombat 1? Moim zdaniem jest to świetny tytuł, który w 2023 roku nie będzie miał łatwego startu. Jak nigdy, fani bijatyk mają w czym wybierać jeśli chodzi o ten gatunek. Niedawno mieliśmy premierę Street Fightera 6, który to spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez społeczność – jeśli jesteście ciekawi naszej recenzji to zapraszam tutaj, gdzie Artur podzielił się swoimi wrażeniami z gry. A jakby tego było mało, to już niedługo wychodzi Tekken 8, który również prezentuje się bardzo dobrze. Czy Mortal Kombat 1 ma problemy? Ależ oczywiście, lecz moim zdaniem nie są one na tyle poważne, żeby odradzać ten tytuł. Zarówno wątek fabularny jak i rozgrywka utrzymują znany nam wysoki poziom z poprzednich odsłon.

Graficznie również jest bardzo dobrze, choć tutaj niektóre elementy nie wpasowały się w mój gust, co opisałem powyżej. Wierzę, że wszystkie bolączki takie jak 30fps podczas Fatality i X-ray. zostaną poprawione tak jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach serii. Kończąc zatem odpowiedź na zadane wcześniej pytanie “czy warto?”, tak, choć raczej radziłbym kupić podstawową wersję, jeśli jeszcze tego nie uczyniliście. Ewentualnie w przyszłości zaopatrzyć się w kombat packi, gdy te będą na przecenach, oczywiście jeśli nie ma tam waszego “maina”. Wówczas portfel wam za to podziękuje.

Gameplay

https://youtu.be/1pNS6nuE8cc


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Za dostarczenie gry dziękujemy firmie Cenega.
Udostępnienie kodu w żaden sposób nie wpłynęło na wydźwięk powyższej recenzji.

Avatar photo
Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.
Scroll to top