Pixel Awards Europe 2021, czyli creme de la creme gier

Pixel Awards Europe 2021

Pixel Heaven, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, to nie tylko miejsce spotkań i wspominek. Co roku odbywa się też tam przyznanie nagrody Pixel Awards Europe. Tym razem zgłoszono aż 133 produkcje z całego świata. Wszystkich nominowanych finalistów będzie można zobaczyć w akcji, bo twórcy będą prezentować swoje gry w strefie Expo Pixel Heaven.

Przemierzanie między wystawcami na pewno wzmoży rozmowę o tym komu należy się zwycięstwo. Emocje będą rosły, aż do 19:30, bo to wtedy 9 października w Kinie Elektronik odbędzie się wyłonienie zwycięzców.

Nominacje w kategorii Best Art

Papetura Petums

Produkcja, która wybija się nad wszystkimi ręcznie tworzonymi sceneriami z papieru. Przygoda opowiada o dwóch stworzonkach, które bronią swojego łatwopalnego świata.

Tails of Iron Odd Bug Studio / United Label

Pixel Awards Europe 2021 Tails of Iron

Gra przedstawia świat pochłonięty przez wojnę. Gracz wciela się w Redgi’ego, spadkobiercę tronu, któremu odebrano prawa do korony. W świecie rozdartym przez wojnę problemem będzie nie tylko wróg, ale i zjednoczenie pod sobą wojska. Cała opowieść jest utrzymana w ręcznie rysowanym ilustracyjnym stylu. Dodatkowego klimatu nadaje sam Doug Cockle jako lektor, który znany jest z anglojęzycznej roli Geralta.

Nasza recenzja Tails of Iron

The Medium Bloober Team

The Medium czerpie swoje inspiracje z okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, w którym przedstawiał on sadyzm i makabrę ludzkich form. Gra sprawia wrażenie jakby działa się w świecie słynnego malarza. Mimo tego The Medium nie traci swojej własnej tożsamości.

Nasza recenzja The Medium

Nominacje w kategorii BEST AUDIO

Papetura Petums

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 CI Games

Pixel Awards Europe 2021 Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Jeden snajper, wiele celów i pociski przemijające kilometry. Wszystko to, aby powstrzymać zbliżająca się wojnę. Ogrom możliwości na wykonanie misji i baza małych wyzwań dla prawdziwych strzelców wyborowych.

Nasza recenzja Sniper Ghost Warrior Contracts 2

The Medium Bloober Team

Nominacje w kategorii BEST GAMEPLAY

Against the Storm Eremite Games

City builder z elementami roguelite w realiach fantasy. Brzmi jak coś, obok czego nie można przejść obojętnie. Gracz ma za zadanie budować, rozwijać i zarządzać osadami zamieszkującymi przez bobry, jaszczurki i ludzi.

Orbital Bullet Smokestab

Pixel Awards Europe 2021 Orbital Bullet

Roguelite toczący się na pierścieniu. Łatwo trafić sobie w plecy mimo strzelania przed siebie. Wszystko to dzięki niepowtarzalnej 360-stopniowej rozgrywce. W tej kosmicznej grze zwiedzimy nieznane planety, pokonamy obcych i nauczymy się patrzeć na świat jak nigdy wcześniej.

Nasza recenzja Orbital Bullet

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 CI Games

Nominacje w kategorii BEST STORY

Lacuna DigiTales

Gra przygodowa utrzymana w klimacie science fiction oraz stylistyce noir. Agent organizacji CDI — Neil Conrad, bada sprawę tajemniczego morderstwa.

The Tale of Bistun Black Cube Games

Pixel Awards europe The Tale of Bistun

Gra akcji z fabułą inspirowaną słynnym perskim tragicznym romansem „Khosrow i Shirin”. Rzeźbiarz z amnezją musi przebyć nieznaną, zniszczoną krainę, aby dowiedzieć się, kim jest.

The Medium Bloober Team

Nominacje w kategorii RETRO ROOTS

Lacuna DigiTales

Eldest Souls Fallen Flag Studio / United Label

Pixel Awards Europe 2021 - Eldest Souls

Tajemnicza i mroczna gra RPG reprezentująca popularny ostatnio nurt soulslike. Klimat gry uderza od pierwszych chwil. Pierwsze co rzuca się w oczy to śliczna pixel-artowa grafika, a w tym bogaci w detal przeciwnicy.

Nasza recenzja Eldest Souls

Okinawa Rush Sokaikan ltd.

Staroszkolna gra platformowa z pieczołowicie przygotowanymi przerywnikami fabularnymi w pixel-artowym stylu. Wciel się w rolę mistrza sztuk walki i zmierz się w walce o życie z klanem Black Mantis

Nominacje w kategorii BIG FISH GRAND PRIX

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 CI Games

Lust from Beyond: M Edition Movie Games Lunarium

Lust from Beyond: M Edition

Nowa wersja kultowej gry, która została dostosowana do aktualnych czasów. Produkcja kierowana jest do graczy uwielbiających horrory w stylu Lovecrafta. Nacisk gry nie jest postawiony na mocne sceny a hipnotyzującą atmosferę i skrytą w głębi tajemnicę.

The Medium Bloober Team

Nominacje w kategorii INDIE GRAND PRIX

Against the Storm Eremite Games

Papetura Petums

Papetura

Produkcja, która wybija się nad wszystkimi ręcznie tworzonymi sceneriami z papieru. Przygoda opowiada o dwóch stworzonkach, które bronią swojego łatwopalnego świata.

Tails of Iron Odd Bug Studio / United Label

Ceremonia przyznania nagród Pixel Awards Europe 2021 odbędzie się w sobotę 9 października o godzinie 19:30 w Kinie Elektronik.. Cała impreza Pixel Heaven 2021 trwa od 8-10 października. Bilety są już dostępne w sprzedaży.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top