Nintendo Switch Pro? Nie, Switch 2!

Switch_Pro_04

Nie zliczę, ile razy widziałem artykuły, pogłoski czy dyskusje na Twitterze o  Nintendo Switch Pro. Jestem pewny, że wielu z Was założyło się zapewne o niezłą kwotę ze znajomymi. No, to wkrótce nadejdzie czas wypłaty, moi drodzy. Nintendo Switch Pro się nie pojawi. Plotka – choć wiarygodna – głosi, że w Japonii pracuje się nad Switch 2!

DF Direct Weekly, czyli podcast należący do Digital Foundry, wyjawił, że podobno wielu programistów kontaktowało się z nimi w sprawie Switcha Pro. Wychodzi na to, że faktycznie Nintendo pracowało nad mocniejszą wersją konsoli (opierającą się na platformie Tegra 239), ale projekt został porzucony. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo Switcha 2 nie doczekamy się najpewniej w 2023 roku.

Pojawiły się głosy, że Nintendo boi się zbyt szybkiego przejścia na nową generację, by nie powtórzyć niepowodzenia Wii U. Ta konsola ukazała się bardzo szybko po Wii, ale nie odniosła takiego sukcesu, jak ona. Możliwe, że Nintendo zamierza wykorzystać ten czas, aby dopracować swój sprzęt i nie wydać zbyt innowacyjnej konsoli.

Możemy mieć nadzieję, że nowy Switch 2 nieco zmniejszy dystans między konkurencją w kwestii wydajności. Już w dniu premiery Switch był nieco do tyłu. Ale za to jakość wydawanych gier skutecznie nam to rekompensowała i oby tak pozostało!

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top