Nintendo eShop zamyka usługi dla WiiU i 3DS. Dziś ostatnia szansa na zakupy

Grafika przedstawia konsole Nintendo i postaci z gier

27 marca 2023 Nintendo zamyka eShop dla konsol WiiU i 3DS. Od tego dnia nie będzie już można korzystać z ich sklepu internetowego, więc jeśli planowaliście zakupy – dziś jest ostatnia szansa! Setki gier, w tym dema czy darmowe aplikacje, niebawem nie będą już dostępne.

Nintendo eShop – szansa na ostatnie zakupy

Aby dokonać ostatnich zakupów, musimy mieć dodane środki do konta na stronie Nintendo, ponieważ nie zapłacimy już przy pomocy podpiętej karty płatniczej. Jeśli nie wykorzystamy wszystkich naszych środków, będziemy mogli połączyć Nintendo ID z Nintendo Switch i dokonać zakupów na nowej konsoli.

Warto dodać, że wszystkie gry, które zakupiliśmy na te konsole wcześniej, będą do naszej dyspozycji nawet po zamknięciu eShopu. Co ciekawe, ewentualne przyszłe aktualizacje będą dostępne, ponieważ Nintendo nie zablokuje takiej możliwości twórcom. Prawdopodobnie trzeba również liczyć się z tym, że ceny fizycznych kopii gier na 3DS i WiiU zauważalnie wzrosną.

Konsola Nintendo 3DS i bohaterowie z gier - Mario i Pikachu.

23 tysiące dolarów na wszystkie dostępne gry

YouTuber, znany pod pseudonimem The Completionist, postanowił zakupić wszystkie dostępne obecnie tytuły na 3DS i WiiU przed zamknięciem usługi eShopu. Cały proces był dość skomplikowany, gdyż wydanie naraz tak dużej ilości pieniędzy może wzbudzać podejrzliwość banku. Portfel Nintendo nie przyjmuje również więcej niż 250 dolarów. Ostatecznie, po prawie roku zmagań, udało mu się nabyć łącznie 2413 produkcji, za co zapłacił około 23 tysiące dolarów. YouTuber zapowiedział również, że przekaże wszystkie zakupione gry na ręce organizacji Video Game History. Dzięki temu, zapewni im ochronę przed zniknięciem.

Patalke
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top