What’s Next Western Digital Event: Nowe dyski dla graczy

WD_BLACK dyski dla graczy

Wczoraj w San Francisco odbyła się konferencja What’s Next Western Digital Event, na której zaprezentowano nowe dyski dla graczy. SN850X i P40 to propozycje, które są skierowane zarówno do fanów PC, jak i tych, którzy spędzają czas przed swoimi konsolami. Pierwszy idealnie wpasuje się do wnętrza Waszego sprzętu, drugi natomiast stawia na mobilność. Na papierze jednak oba zapowiadają się bardzo obiecująco.

WD_BLACK SN850X NVMe

Model ten ma charakteryzować się prędkością odczytu 7 300 MB/s, oparty na PCIe Gen4 w pełni spełnia wszystkie wymogi pod konsolę PlayStation 5. Jeżeli natomiast zdecydujecie się na montaż w komputerze z systemem Windows, to otrzymacie również dostęp do oprogramowania WD_BLACK Dashboard z nowym trybem Game Mode 2.0, który będzie w stanie osiągnąć pełen potencjał SN850X i tym samym wpłynąć korzystanie na wydajność jednostki. Warto wspomnieć, że pojawi się opcjonalna konfiguracja z radiatorem. Premiera została ustalona na lipiec tego roku. Dysk będzie dostępny w wariantach: 1, 2 i 4 TB w cenie od 189,99 USD (sugerowana cena producenta).

Nowe dyski dla graczy PS5

WD_BLACK P40 Game Drive SSD

Jeżeli zależy Wam na mobilności i kolorowym podświetleniu, to ten model może być strzałem w dziesiątkę. P40 jest wyposażony w interfejs USB 3.2 Gen2x2, ma oferować prędkość odczytu do 2 000 MB/s i konfigurowalne podświetlenie RGB, to ostatnie tylko na sprzętach z systemem Windows. Warto wspomnieć, że firma Western Digital zastosowała tutaj specjalną odporną na wstrząsy konstrukcję, która może okazać się szalenie przydatna, jeżeli planujecie grać w podróży. Sprzęt zostanie udostępniony do sprzedaży latem tego roku. Jeżeli chodzi o pojemność, to możecie liczyć na takie warianty: 500 GB, 1 i 2 TB w cenie od 119,99 USD (sugerowana cena producenta).

Dyski dla graczy, które warto mieć na oku

Trzeba przyznać, że oba dyski zapowiadają się naprawdę dobrze. Nie ukrywam jednak, że mocno liczę na testy, które dogłębnie sprawdzą na co stać SN850X i P40. Na szczęście nie trzeba będzie długo czekać, bo mówimy tu kilku miesiącach do premiery.

Avatar photo
Cześć! Mam na imię Artur i uwielbiam gry wideo niezależnie od platformy. Mimo 30 lat na karku cały czas sprawiają mi radość i liczę, że to się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top