Nowości w Good Old Games – dwa tytuły zabiorą nas w podróż do fantastycznych światów.

GOG Warhammer Baldurs Gate Banner

W kwietniu pisałem o bardzo fajnej inicjatywie GOGa związanej z promowaniem starszych gier. Tytułem, który został wybrany na flagowy produkt tego przedsięwzięcia, było The Wheel of Time (1999). Dziwny był to wybór, ponieważ nigdy wcześniej o tej grze nie słyszałem. Miałem też wrażenie, że takich osób jest dużo więcej. Pchnięty ciekawością zagrałem i muszę przyznać, że zostałem miło zaskoczony. Moje wrażenia można przeczytać w krótkiej recenzji Koła Czasu zamieszczonej na naszym blogu. Po tym krótkim wstępie oraz małej autopromocji przejeździmy do nowości w Good Old Games, bo trochę do zakomunikowania jest.

Tym razem GOG postanowił dodać coś, co jest dużo bardziej rozpoznawalne wśród graczy. Dziwne jest tylko to, że odpowiedniego taga dostała tylko jedna z dwóch produkcji. Myślę, że jest to tylko niewielkie niedopatrzenie i uważam, że obie gry są dobrymi przedstawicielami starszych czasów.

Warhammer 40,000: Space Marine

GOG Warhammer Screen 01

Ten trzecioosobowy shooter stworzony przez Relic Entertainment w 2011 roku spodoba się zarówno branżowym portalom, jak i graczom. Jako Kapitan Titus przedzieramy się przez zastępy orków, używając sporego arsenału składającego się z blasterów oraz broni białej. Śmierć i zniszczenie ciągną się za nami przez cały czas. Trup ściele się gęsto, piłomiecz nie przestaje warczeć, a blaster rozgrzewa się do czerwoności. Bardzo podoba mi się, że w momencie zakupu dostajemy kilka całkiem fajnych dodatków:

  • ścieżkę dźwiękową
  • nowe i klasyczne tapety
  • oryginalną instrukcję do gry w postaci pliku pdf
  • Official Strategy Guide również pod postacią cyfrowego dokumentu
  • cyfrowy The Collector’s Edition Artbook
  • cyfrowy kolekcjonerski zestaw kart
  • zwiastun premierowy
  • dzwonek

Baldur’s Gate: Dark Alliance II

Stworzone przez Black Isle Studios połączenie hack and slasha z elementami RPG przypadło do gustu fanom świata Forgotten Realms. Ten wydany w 2004 tytuł oparty na zasadach trzeciej edycji systemu Dungeons & Dragons wrzuca nas i naszych towarzyszy do Wrót Baldura gdzie stoczymy wiele pojedynków, uratujemy smoka i zabijemy królewnę. Te dwie ostatnie wymienione rzeczy mogą, ale nie muszą być prawdą.

GOG Baldurs Gate Screen 02

Więcej nowości w Good Old Games

Oczywiście te dwie gry to nie wszystko co GOG dla nas przygotował. Już niedługo do już dostępnej oferty dołączy Warhammer 40,000: Dawn of War Master Collection. Na zakończenie wspomnę też, że pojawieniu się Space Marine oraz Dark Alliance II towarzyszy promocja na ponad 130 tytułów. Motywem przewodnim są produkcje typu Dungeon Crawler jak również te osadzone w świecie Wojennego Młota. Poniżej zamieszczamy linki do obu produktów wspomnianych w powyższym tekście:

Warhammer 40,000: Space Marine

Baldur’s Gate: Dark Alliance II

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top