Pierwszy Resident Evil otrzyma kolejny remake?

okładka gry Resident Evil Remake

Nie sypiam ostatnio najlepiej, ale wygląda na to, że chyba coś mnie ominęło i zastanawiam się, który mamy teraz rok. Marka Resident Evil od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. Pierwsza część otrzymała remake w 2014, RE2 w 2019, a RE3 w 2020. Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie, że trwają prace nad odświeżeniem czwartej części serii (która w mojej głowie wyszła jakieś pięć lat temu). A tutaj wychodzi na to, że przespałem remake’i części 5-8, bo… chyba znowu szykuje się remake pierwszej części!

Resident Evil Director's Cut wniosek o wydanie znaku towarowego

Resident Evil – znowu remake?

Na portalu Justia, który zajmuje się m.in. znakami towarowymi, pojawił się intrygujący wpis. Capcom zgłosił właśnie znak towarowy “Resident Evil Director’s Cut” do rejestracji. I o ile można by zastanawiać się, czy czasem nie chodzi na przykład o kolejny film, tak oświadczenia na temat charakteru produktu nie pozostawiają wątpliwości. Mowa o grze.

Możliwe, że ktoś doszedł do wniosku, że na tle nowszych remake’ów remaster remake’a z GameCube’a nie trzyma odpowiednio wysokiego poziomu. Oryginalny Resident Evil wyszedł w 1996 roku, a sześć lat później otrzymał remake na GameCube’a. To właśnie na tej wersji bazował remaster wydany w 2014 na PS3 i Xbox 360, który rok później wydano na kolejnej generacji konsol.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top