Pixel Heaven 2021 odda ukłon legendzie

Pixel Heaven od lat jest miejscem spotkań osób związanych z grami. Na imprezie tej spotkać można zarówno osoby stawiające fundamenty branży, jak i młodzież zagłębiającą się w świat gier. W tym roku nie będzie inaczej. Pixel Heaven pęka w szwach od atrakcji, ale jedna z nich przyćmi wszystkie inne.

Hołd dla Sir Clive’a Sinclaira

Część Pixel Heaven 2021 będzie poświęcona architektowi komputera ZX Spectrum — Clive’owi Sinclairowi. Dobytek niedawno zmarłego twórcy będzie motywem przewodnim całego wydarzenia. Specjalnie w celu upamiętnienia legendy wyodrębniona będzie specjalna hala poświęcona całemu dorobkowi twórcy mikrokomputera. Dłonie Clive’a tchnęły życie w szereg zegarków elektronicznych, odbiorników telewizyjnych i kalkulatorów. ZX Spectrum, choć legendarne nie jest jedynym, czym Clive Sinclair mógł się pochwalić.

Dla osób niezaznajomionych lub chętnych dowiedzenia się więcej, przewidziana jest prezentacja ColorClashForever. Na niej Marcin Rusinowski przybliży publiczności postać Clive’a Sinclaira. Do tego o wieczornych godzinach wyświetlany będzie film „Micro Men”, który opowiada historię rywalizacji twórcy ZX Spectrum z Chrisem Currym i jego projektu BBC Micro.

Gośćmi będą również Marcin Borkowski, Adrian Chmielarz, Marcin M. Drews, Krystian Włosek i Robert Łapiński, którzy prowadzić będą dyskusję pod hasłem „Klan ZX Spectrum” prowadzoną przez Bartka Kluska. W sali ZX HALL będzie można złożyć podpis pod petycją o przyznanie imienia Sir Clive’a Sinclaira jednej z warszawskich ulic bądź skwerów. Pismo zostanie przekazane władzom Warszawy po zakończeniu Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021.

Kiedy i gdzie odbędzie się Pixel Heaven 2021

To wszystko i wiele więcej na Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej i Kinie Elektronik w weekend 8-10 października. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top