PlayStation na targach CES – nowy kontroler i garść informacji o PSVR2

PlayStation na targach CES Banner

Rok 2023 jeszcze na dobre się nie rozkręcił, a Sony nie próżnuje. Podczas targów Consumer Electronics Show (CES), które rozpoczęły się 5 stycznia, gigant z Japonii przedstawił sporo ciekawych informacji. Mogliśmy posłuchać, a także zobaczyć specjalistyczne kamery filmowe, elektryczne samochody, drony i nowe telefony. Podczas takiego wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć segmentu o PlayStation 5. Któż inny jak nie Jim Ryan mógł wejść na scenę, aby opowiedzieć nam o jej sukcesach. Dowiedzieliśmy się, że konsola sprzedała się już w 30 milionach egzemplarzy od momentu premiery w listopadzie 2020 roku. Liczba ta jest dość ciekawa, ponieważ sprzęt Sony z poprzedniej generacji znalazł podobną ilość nabywców w ciągu pierwszych dwóch lat od premiery. To jednak nie wszystko co CEO Sony Interactive Entertainment miał do przekazania. PlayStation na targach CES pochwaliło się jeszcze kilkoma rzeczami.

Project Leonardo

Ta tajemnicza nazwa nie skrywa za sobą kolejnego modelu dwuletniego już PlayStation 5. Projekt Leonardo to nowy kontroler przygotowany z myślą o osobach niepełnosprawnych. Według wpisu na oficjalnym blogu firmy został zaprojektowany tak, aby pozwolić na wygodniejsze i dłuższe sesje dla tego wyjątkowego grona graczy. Pad ten powstał we współpracy z kilkoma organizacjami, którym takie tematy są dobrze znane. Wystarczy zajrzeć na strony AbleGamers, SpecialEffect oraz Stack Up, żeby zobaczyć, że każdy może cieszyć się wirtualną roz(g)rywką, jeżeli ma do tego odpowiednie narzędzia. Dlatego nadchodzący kontroler pozwoli na personalizację zarówno od strony fizycznej, jak i aplikacyjnej. Zestaw zawierać będzie komplet wymiennych komponentów, w tym nasadki drążków analogowych oraz przyciski w różnych rozmiarach i kształtach. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu pod tym linkiem.

PlayStation na targach CES i PS VR2

Bardzo się cieszę, że Sony stworzyło urządzeniem, które pomoże wielu osobom odkryć wspaniałe produkcje na niebieską platformę. Dla mnie jednak atrakcją wieczoru było kilka minut poświęcone na gogle do wirtualnej rzeczywistości. Nie ukrywam, że jestem ogromnym fanem produkcji VR. Takie gry jak Beat Saber czy Pistol Whip dostarczają mnóstwo świetnej zabawy. Jednocześnie pozwalając zadbać o kondycję. Według Jima na premierę drugiej generacji zestawu, która odbędzie się 22 lutego, dostępnych będzie 30 tytułów, włączając to darmową aktualizację do Gran Turismo 7. W związku z tym, że biblioteka gier z obecnej iteracji PS VR nie będzie współpracować z nadchodzącym produktem, część twórców pracuje nad aktualizacjami. Dzięki temu na PlayStation VR2 zagramy choćby we wspomniane i uwielbiane przeze mnie i moją rodzinę Beat Saber. Pozostaje jeszcze kwestia cen, ale na ten temat żadne konkrety nie padły.

Dla zainteresowanych zamieszczamy link do pełnej prezentacji Sony poniżej.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top