Poznaj historię Xboxa w przyjaznej formie!

Power On: The Story of Xbox

Historycy interaktywnego medium mają co świętować. Coraz częściej ich praca trafia do szerokiej publiki. Zadanie archiwizacji dziejów gier nie spoczywa już tylko na ramionach wąskiej grupy zapaleńców. Większe firmy również zauważyły zainteresowanie tematem. Początkowo za pośrednictwem Netflixa mogliśmy obejrzeć High Score, teraz sam Microsoft zechciał opowiedzieć o swoim sprzęcie.

Serial dostępny dla każdego za darmo

20 lecie to niemała rzecz. A właśnie taką rocznice niedawno obchodziła marka Xbox. Z tego powodu na graczy czekało wiele atrakcji. Tym razem celebracja historii przyjmuje najczystszą formę. Microsoft udostępnił właśnie serial dokumentalny “Power On: The Story of Xbox” przedstawiający dzieje marki od deski kreślarskiej do dzisiejszych czasów.

Na przestrzeni kilku odcinków poznamy twarze stojące za sukcesem i potknięciami. Poznamy myśli, które kryły się za projektem konsoli. Wszystko to dostępne za darmo w sklepie Microsoft, oraz serwisie Youtube. Wszystkie odcinki zostały już udostępnione, więc wystarczy znaleźć kilka chwil na przestrzeni tygodnia.

Pierwszy odcinek

Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top