Sierpień 2022 w Games with Gold – poznaliśmy rozpiskę

Phil SpencerActivision-Blizzard

Kolejny miesiąc dla wielu okaże się po prostu kolejnym zawodem. Sierpień w Games with Gold poskąpi bowiem abonentom wysokobudżetowych produkcji z ostatnich kilku lat, po raz kolejny skupiając się głównie na grach niezależnych i starszych tytułach. Jeżeli jednak Wam to nie przeszkadza, to z pewnością w sierpniowej rozpisce znajdziecie dla siebie kilka smakowitych kąsków.

Calico (XSX/XONE)

Pozornie może się wydawać, że Calico to takie trochę Animal Crossing z przedstawicielami subkultury furry w roli głównej. Wystarczy jednak zagłębić się temat nieco bardziej, by odkryć, że jest to tytuł zdecydowanie bardziej od hitu Nintendo odjechany. W przerwach od rozbudowywania swojej kawiarni i tarmoszenia kociaków, możemy bowiem pojeździć na gigantycznych czerwonych pandach lub nadmuchanych niczym balon kotach, a dzień zwieńczyć, relaksując się w mieście w gronie drepczących na dwóch łapach kocurów. Chyba mam wylew…

Calico zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z mocno średnim przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 55% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 31 sierpnia.

ScourgeBringer (XSX/XONE)

Pixel art i roguelike to w moim odczuciu najmniej pociągająca kombinacja, jaką tylko jestem sobie w stanie wyobrazić. Nie zrażajcie się jednak tym niezbyt odkrywczym połączeniem, bo ScourgeBringer to jedna z tych produkcji, po które zdecydowanie warto sięgnąć. Fani “rogali” znajdą tu dla siebie przede wszystkim wartką akcję i wysoki poziom trudności, który skutecznie przetestuje ich umiejętności.

ScourgeBringer zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 81% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 sierpnia do 15 września.

Saints Row 2 (XSX/XONE/X360)

Dla wielu fanów – w tym i dla mnie – Saints Row 2 to szczytowe osiągnięcie serii, perfekcyjnie łączące ze sobą radosną i momentami absurdalną rozpierduchę z brutalną, gangsterską opowieścią. Wciąż możemy oblewać budynki Stilwater łajnem prosto z szambiarki i rzucać się pod samochody w celu wyłudzenia odszkodowania, ale próżno szukać tu gigantycznych, gumowych penisów i pościgów ciągniętych przez dominy dorożek. Tytuł nieco się już zestarzał, ale nawet po czternastu latach od premiery, warto jest po niego sięgnąć.

Saints Row 2 zadebiutowało w 2008 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 81% na Metacritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 15 sierpnia.

Monaco: What’s Yours is Mine (XSX/XONE/X360)

Monaco: What’s Yours is Mine na zawsze już zapamiętam jako jeden z pierwszych WIELKICH indyków, który u schyłku siódmej generacji konsol szturmem podbił serca graczy. Koncept jest prosty – to kooperacyjna gra skrandankowa, w której celem maksymalnie czwórki graczy jest włamanie się do budynku, ogołocenie go z fantów i ucieczka przed strażnikami. Prosty gameplay loop, wartka akcja i ciekawa oprawa graficzna okazały się przepisem na sukces.

Monaco: What’s Yours is Mine zadebiutowało w 2013 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 81% na Metacritic. Grę będzie można przypisać do konta od 15 do 31 sierpnia.

Sprawdź też sierpniową ofertę PlayStation Plus Essential!

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.
Scroll to top