Sierpień 2022 w PlayStation Plus Essential – poznaliśmy rozpiskę

PlayStation Plus logo

Mam nadzieję, że lubicie jazdę bez trzymanki, bo to właśnie ją zapewni nam sierpień w PlayStation Plus Essential. Czas na zapięcie pasów macie do 2 sierpnia, kiedy to wszystkie trzy produkcje trafią do abonentów usługi Sony.

Yakuza: Like a Dragon (PS5/PS4)

Kazuma Kiryu doskonale wiedział, kiedy ze sceny zejść niepokonanym i usunął się w cień, by światło reflektorów mogło paść na Ichibana Kasugę – głównego bohatera Yakuza: Like a Dragon, czyli miękkiego rebootu serii, a zarazem jej całkowitego przeobrażenia. Porzucenie wartkiej i wymagającej zręczności akcji, by uczynić z nowej Yakuzy pełnoprawnego, turowego jRPG-a to z pozoru pomysł totalnie poroniony, lecz w tym szaleństwie najwidoczniej była metoda, bo zwariowana i nieszablonowa historia Ichibana rozkochała w sobie graczy i krytków, stając się jednym z najlepiej ocenianych rozdziałów sagi.

Yakuza: Like a Dragon zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, osiągając średnią 89% na OpenCritic.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – Deluxe Cross-Gen Pack (PS5/PS4)

Activision jest, jakie jest, ale w “rimejki” to oni, kurka wodna, potrafią. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 to kolejny po Crash Bandicoot: N-Sane Trilogy i Spyro: Reignited Trilogy powrót w glorii i chwale niesłusznie zapomnianej marki, która ukształtowała całe pokolenie graczy. To jednak przede wszystkim tytuł, który trafi zarówno do nowego, jak i starego odbiorcy, łącząc wierność oryginałowi z uwspółcześnioną oprawą graficzną i drobnymi usprawnieniami z zakresu rozgrywki.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, osiągając średnią 89% na OpenCritic.

Recenzja Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 na Nintendo Switch. Deskorolka w twojej kieszeni

Little Nightmares (PS5/PS4)

Leciwe już Limbo zainspirowało całą rzeszę platformowych horrorów, które to dzielnie reprezentuje między innymi szwedzkie Little Nightmares. Ta malutka produkcja może i nie sprawdza się najlepiej w roli platformówki, ale to nie zręcznościowe wyzwanie jest tu najważniejsze, lecz wzbudzająca niepokój i obrzydzenie historia, która z miejsca ujęła krytyków. Grzechem byłoby też nie wspomnieć o fantastycznych i wykręconych projektach lokacjach i postaci, stanowiącymi jeden z najjaśniejszych punktów produkcji Tarsier Studios.

Little Nigthmares zadebiutowało w 2017 roku i spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, osiągając średnią 79% na OpenCritic.

Platformówki i ich podgatunki – Międzygatunkowo #01

Doładowanie PlayStation


Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top