Sniper Ghost Warrior Contracts 2 — Wrażenia z wersji PS5

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 Recenzja 1

W okolicy premiery gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na łamach Pograne pojawiła się recenzja gry. Teraz temat produkcji powrócił przez nową edycję, która pojawiła się w sklepach. W wersji zarówno cyfrowej, jak i fizycznej można sięgnąć po niedawną grę CI Games w wersji kierowanej specjalnie pod PlayStation 5.

Jakie są zmiany?

Sniper PS5 lub określany też mianem Elite Edition, to pod każdym względem definitywna wersja gry. W produkcję można zagrywać się teraz w dwóch trybach graficznych. Wybranie performensu wizualnego to decyzja zmuszająca konsolę do wyświetlenia szczegółowej rozdzielczości 4k w 30 FPS’ach. Kolejny tryb wydajności renderuje produkcję w nieco mniejszej, ale wciąż imponującej rozdzielczości 2k w 60 FPSach.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 PS5

Aby dostosować obraz do takich wielkości, twórcy przygotowali ulepszone tekstury. Biorąc pod uwagę, że pierwotna wersja gry już była imponująca pod tym względem, tu trudno się czegokolwiek przyczepić. Produkcja wykorzystuje również potęgę dysków SSD, przez co gra ładuje się błyskawicznie. To akurat docenią gracze, którzy już skończyli grę. Tym ekspozycja fabularna maskująca ładowanie nie będzie już potrzebna.

Wersja PS5 nie mogła obyć się bez zaadaptowania do rozgrywki niepowtarzalnego kontrolera DualSense. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 wykorzystuje wszystkie możliwości tego pada. Dzięki temu, że gra próbuje wiernie odtworzyć snajperski fach, wszystkie nowe funkcje nie gubią się w szumie rozgrywki. Haptyczne wibracje są kolejną subtelną informacją, która trafia do rąk gracza. Poza tym w padzie występują też stawiające opór spusty. Te reagują za każdym razem inaczej w zależności od tego, jaką broń protagonista trzyma w rękach. Jest to moim zdaniem przyjemna wartość dodana. Dzięki rzadszym i precyzyjnym strzałom opór nie męczy dłoni przy dłuższych posiedzeniach.

Czy warto przesiadać się ze starszych edycji?

Jeśli jesteś właścicielem/ką wersji na PS4 to nic nie stoi na przeszkodzie. Darmowa aktualizacja do wersji next genowej już na ciebie czeka w PlayStation Store. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jest produkcją, która zachęca do szukania nowych rozwiązań starych problemów. Znaczy to, że nawet osoby, które ukończyły dawniej grę, mogą podjąć się ponownie wyzwania. Dodatkową zachętą może być fakt, że Elite Edition wyposażone Butcher Banquet oraz Crossbow Carnage, czyli dwa DLC, które urozmaicają grę o elementy kosmetyczne i jeden nowy region. To czy jesteście gotowi ponownie chwycić za karabin leży po Waszej stronie. Pewien jestem jednak, że wersja gry na PlayStation 5 jest najlepszym miejscem, by zacząć grę.

Gdzie kupić?


Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top