Sony chce więcej… wszystkiego!

Wygląda na to, że sukces serialowego The Last of Us pobudził apetyt kogoś na górze w Sony. Podczas niedawnego spotkania korporacyjnego firmy, z którego materiały dostępne są publicznie, wynika, że firma zamierza zacieśniać współpracę pomiędzy wszystkimi swoimi działami. Oznacza to, że Sony zapewne zamierza wydawać coraz więcej swoich gier na PC, a także tworzyć więcej seriali i filmów w oparciu o swoje gry.

Sony w natarciu

Doczekaliśmy się filmowego Uncharted, serial The Last of U<s okazał się gigantycznym sukcesem, a niebawem doczekamy się adaptacji Gran Turismo. Wygląda na to, że to dopiero początek, i choć nie podano żadnych tytułów, na pewno Sony na tym nie poprzestanie. Zwłaszcza, że sukces serialu z HBO zwiększył zainteresowanie grami i muzyką z serialu. To wyraźnie wskazuje, jak jedna sfera działalności firmy pobudza drugą.

Samo Sony zresztą nie ustaje w wysiłkach. W ostatnim kwartale roku fiskalnego 2022 wysłano do sklepów ponad 6 milionów konsol PS5, co stanowi więcej, niż 1/6 dotychczas sprzedanych PlayStation 5 na całym świecie. To także nie koniec, jeżeli idzie o wydawanie produkcji korporacji na komputery PC. Zapewne możemy spodziewać się niedługo kolejnych tytułów dostępnych dotychczas tylko na PlayStation na komputerach osobistych. Najwyraźniej kiepski stan remake’u The Last of Us Part 1 nikogo nie zniechęcił.

Korporacja zamierza też w pełni wykorzystać potencjał, który dało im przejęcie Bungie z zeszłego roku. Najprawdopodobniej oznacza to, że studio pracuje już nad kolejną grą usługą. Nie wiemy jeszcze, czy chodzi o Destiny 3 czy zupełnie nowy tytuł, ani czy gra będzie exclusivem dla konsol Sony.

Prezentacja ze spotkania Sony dostępna jest w formie 1,5-godzinnego nagrania. Zwolennicy czytania mogą natomiast ucieszyć się z wersji PDF, zawierającej opisy i slajdy. Tak czy siak, dla fanów firmy jest to prawdziwa gratka zawierająca mnóstwo informacji.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top