Sony Interactive Entertainment znalazło zastępstwo dla Jima Ryana

Sony Interactive Entertainment logo

Jesienią zeszłego roku Jim Ryan, dotchczasowy prezes Sony Interactive Entertainment, ogłosił swoje odejscie z firmy wraz z 1 kwietnia. Od tego czasu jego obowiązki pełnił Hiroshi Totoki do momentu, w którym wyznaczone będzie oficjalne zastępstwo. Dziś w nocy pojawiły się nareszcie informacje o tym, kto go zastąpi: będą to Hermen Hulst oraz Hideaki Nishino.

Sony Interactive Entertainment pod nowym przywództwem

Hulst dotychczasowo był szefem PlayStation Studios, a wcześniej był założycielem Guerilla Games (od serii Horizon i Killzone), przejęte przez Sony w 2006 roku. Od teraz będzie sprawował funkcję dyrektora generalnego Studio Buysiness Group, czyli grupy zajmującej się studiami należącymi do PlayStation, ale także rozwojem własności intelektualnej w formie seriali czy filmów.

Hideaki Nishino z kolei obejmie Platform Business Group, czyli zespół odpowiedzialny za konsole, akcesoria, technolorię oraz PlayStation Network. W ramach jego obowiązków znajdzie się też utrzymywanie relacji z wydawcami i niezależnymi studiami zewnętrznymi. Nishino pracuje w Sony od 2006 roku i w międzyczasie pełnił liczne funkcje w Sony Network Entertainment, Sony Corporation oraz SIE. Przed awansem pełnił rolę starszego wiceprezesa Platform Experiences.

Nowi prezesi Sony Interactive Entertianemt: Hermen Hulst oraz Hideaki Nishino
Hermen Hulst oraz Hideaki Nishino. Źródło: GamesIndustry.biz

Ci dwaj liderzy będą mieli jasno określone obowiązki i będą zarządzać strategicznym kierunkiem, aby zapewnić, że nadal będziemy koncentrować się na pogłębianiu zaangażowania obecnych użytkowników PlayStation i rozszerzaniu doświadczeń na nowych odbiorców” – powiedział Hiroki Totoki, któremu obaj wciąż będą podlegać.

To mimo wszystko dość unikalna sytuacja w Sony, aby dwie osoby zastępowały jednego pracownika. Niemniej może to mieć związek z ogromnym rozwojem firmy w ostatnich latach, a taki podział ma zapewne pozwolić na większe skupienie uwagi Hulsta i Nishino na odpowiednich aspektach zarządzania SIE.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top