Square-Enix sprzedaje Eidos, Crystal Dynamics oraz Square Enix Montreal

Trochę niespodziewana informacja została dziś opublikowana. Firma Square-Enix przedstawiła plany na przyszłość, a jednym z pierwszych kroków jest sprzedanie deweloperów i marek z Zachodu. Nabywcą jest grupa Embracer (należą do niej chociażby Koch Media i THQ Nordic), która stanie się właścicielem takich podmiotów, jak: Eidos, Square-Enix Montreal oraz Crystal Dynamics. Cała operacja została wyceniona na kwotę 300 milionów dolarów.

Szansa dla Tomb Raider, Deus Ex, Thief oraz Legacy of Kain

Sama transakcja jeszcze nie została jeszcze zakończona, ale czytając oficjalny komunikat od Embracer, to raczej kwestia czasu. Co za tym idzie, ponad 1000 pracowników znajdzie nowy dom i najprawdopodobniej zaczną (o ile już nie pracują) nad nowymi odsłonami znanym wszystkim marek.

Kolejnego Tomb Raidera możemy być raczej pewni, ale jest też szansa dla Deus Exa, Legacy of Kain czy nawet Thiefa. Nikt raczej nie nabywa licencji tylko po to, aby te leżały “gdzieś w piwnicy”. Każda z tych marek ma ogromny potencjał, a ich fani czekają od lat na jakikolwiek projekt związany z ich ulubionym IP. Miejmy nadzieję, że dzięki działaniom grupy Embracer przyjdzie nam zagrać w kolejne przygody Lary, Raziela czy Adana Jensena.

Square-Enix idzie w blockchain

Dla niektórych może być to zaskoczeniem, że S-E pozbywa się marek z Zachodu. Niektórzy nawet uważali, że to właśnie dzięki nim firma zarabia większość pieniędzy, prawda jednak była zawsze inna, gdyż to właśnie smartfony i produkcje MMO przynosiły korporacji najwięcej zysków. Teraz skupią się na blockchain, SI oraz technologiach związanych z chmurą. Czy to dobry krok? Przekonamy się pewnie za kilka lat. Warto podkreślić, że takie serie jak: Just Cause, OUTRIDERS czy Life is Strange pozostają w rękach Square-Enix.

Avatar photo
Cześć! Mam na imię Artur i uwielbiam gry wideo niezależnie od platformy. Mimo 30 lat na karku cały czas sprawiają mi radość i liczę, że to się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top