Street Fighter 6 – nadzieja na bezproblemową premierę

Street Fighter 6 Banner

Bardzo lubię grać w bijatyki, szczególnie ze swoimi pociechami. Nie mówię tutaj tylko o Super Smash Bros czy Multiversus. Serie takie jak Tekken czy Guilty Gear też czasem pojawiają się na ekranie naszego telewizora. Nie da się jednak ukryć, że premiery produkcji skupionych na kopaniu tyłków są różne. Kulejące serwery, brak zawartości dla pojedynczego gracza lub słaby kod sieciowy to tylko kilka z problemów, które nawiedzają takie tytuły. Niestety, poprzedniczka Street Fighter 6 borykała się z częścią wspomnianych niedociągnięć.

Słaba premiera SF V

Podczas pierwszego kwartału piąta część cyklu sprzedała się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Brak trybu Arcade, system nastawiony przede wszystkim na starych wyjadaczy oraz ewidentne celowanie w eSport na pewno przyczyniły się do tak kiepskiego wyniku. Nawet Kenzo Tsujimoto, CEO Capcomu, przyznał, że gra została wypuszczona za wcześnie, w związku z czym zabrakło czasu na dopracowanie wielu aspektów. Nie zrozumcie mnie źle. Gra u podstaw była naprawdę dobra i wiele outletów specjalizujących się w bijatykach zachwalała dopracowany system walki. Niestety samo to nie wystarczyło, aby zachęcić graczy do zakupu.

Street Fighter 6 Screen 01

Wygląda na to, że firma nauczyła się na własnych błędach i Street Fighter 6 powinien wyjechać z fabryki w doskonałym stanie. Producent Kazuhiro Tsuchiya w wywiadzie z przedstawicielem portalu Game Informer zapewnił, że tym razem twórcy dostali tyle czasu, ile potrzebowali. Zważywszy na to, jak dobrze przyjęte zostały zamknięte testy beta, możemy mieć nadzieję, że to prawda. Zresztą polecam lekturę wspomnianego artykułu. Zaznaczę tylko, że jest w języku angielskim.

Street Fighter 6 już niedługo

Zwiastun z zeszłorocznego The Game Awards potwierdził datę premiery, która będzie miała miejsce 2 czerwca. Oznacza to, że na nową część ulicznego wojownika poczekam jeszcze kilka miesięcy. Oby deweloper spędził ten czas na doszlifowywaniu i poprawianiu ostatnich niedociągnięć. Życzę wszystkim fanom serii Street Fighter, aby szósta odsłona było tą najlepszą. Na koniec wspomnę jeszcze, że zainteresowani zakupem mogą składać zamówienia przedsprzedażowe na Steamie oraz cyfrowych sklepach Sony i Microsoftu.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top