The Beast Inside – najczęściej oceniany polski horror na Steam

the beast inside

Studio Illusion Ray zadebiutowało tytułem The Beast Inside. To unikalne połączenie thrillera z horrorem, wydane w 2019 roku. Wcielamy się w nim w dwie postacie. Jedną z nich jest Adam, kryptoanalityk z CIA, którego badania mogą zmienić bieg zimnej wojny. Drugą Nicholas, który zamieszkiwał jego dom w XIX wieku.

Od czasu premiery w październiku 2019 roku sprzedano ponad pół miliona kopii gry. Ponad 84% z wystawionych ocen przez graczy na Steamie jest bardzo pozytywnych. Jak dotąd gracze wystawili The Beast Inside 5256 opinie (stan z dnia 25.07.2022), co czyni ten tytuł najczęściej ocenianym polskim horrorem na Steamie! Projekt Illusion Ray wyprzedził tym samym Medium (4929 recenzji) i Blair Witch (4203 recenzji). The Beast Inside ma także o 7% wyższą średnią ocen od ostatniego tytułu.

Już na tegoroczne Halloween gracze konsolowi będą mogli samodzielnie zweryfikować te oceny. Wtedy właśnie ukazać się ma długo wyczekiwany port na konsole. Fanów gry, a także gatunku w ogóle, ucieszy też fakt, że trwają prace nad kontynuacją The Beast Inside. Studio Illusion Ray pracuje także nad grą action-adventure z otwartym światem osadzoną w diesel-punkowym klimacie Wardogz, o której pisaliśmy nie tak dawno w tym artykule.

Myślę, że warto będzie śledzić projekty tego studia, gdyż ma ono szansę stać się ważnym graczem na naszym rodzimym rynku. Debiut udowodnił, że potrafią stworzyć ciekawy tytuł, a ich dalsze prace wyglądają obiecująco. Miejmy nadzieje, że kolejne gry od Illusion Ray będą cieszyły się podobnie wysokimi ocenami!

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top