Twócy Diablo 3 nie chcieli pracować nad Diablo Immortal

Diablo Immortal

Choć Diablo Immortal okazało się ogromnym sukcesem, nie wszyscy pracownicy Activision Blizzard byli temu tytułowi przychylni. Podobno większość zespołu pracującego nad Diablo 3 zrezygnowało z pracy, ponieważ nie podobało im się, w jakim kierunku zmierza kolejna część.

Wpływ Activision na Blizzarda był podobny do sytuacji żaby w gotującej się wodzie. Z początku nie działo się nic złego. Jednak z czasem, produkcja nowych gier, które miały na siebie zarobić, została obciążana ogromną presją

– opowiadał Jay Wilson, producent Diablo 3.

Chciwość studia zniechęciła pracowników do Diablo

Rzekomo część developerów miało dosyć nacisków na produkcję darmowej części Diablo. Wilson podkreślał, że polityka zarabiania, na której opiera się Diablo Immortal, była sprzeczna z filozofią jego i wielu innych twórców.

Zawsze chcieliśmy być tymi dobrymi, którzy pragnęli dla graczy jak najlepiej. Jeśli zamierzalibyśmy na nich jakoś zarabiać – a oczywiście, że byśmy chcieli, na tym polega biznes – to robilibyśmy to rozsądnie. A to wchodziło w bezpośredni konflikt z polityką Activision.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top