Uncharted na PC bez Kolekcji Nathana Drake’a

Uncharted Nathan Drake

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei właśnie trafiła na PC. Niektórzy zapewne z tej okazji zadali sobie pewne pytanie. Dlaczego Sony postanowiło przenieść na komputery osobiste jedną ze swoich najpopularniejszych serii bez uwzględnienia pierwszych trzech części? Przyczyny okazują się dość trywialne.

Oficjalny wpis z bloga PlayStation zdaje się sugerować, że poprawki, które wymagane by były ze strony wizualnej, nie były warte tego zachodu.

Możecie się zastanawiać dlaczego nie zaczęliśmy od pierwszego Uncharted. Czuliśmy, że choć pierwsze trzy przygody Nathana Drake’a z PlayStation 3 nadal nieźle sobie radzą z upływem czasu pod względem narracyjnym, wymagałyby potężnego remontu od strony wizualnej aby dotrzymać kroku współczesnym grom wydawanym na PC i sprostać oczekiwaniom graczy

– głosi wpis od Naughty Dog, twórców serii Uncharted

Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na pojawienie się pierwszych trzech części na PC. Chyba, że Sony postanowi zrobić remake oryginalnej trylogii.

Jakie gry poza Uncharted Sony wyda na PC?

W międzyczasie na PC trafi w najbliższym czasie Spider-Man: Miles Morales, a także w 2023 możemy spodziewać się Returnal. Sony spodziewa się zysków rzędu 300 milionów dolarów dzięki grom wydanym na PC.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top