Urban Venture – taksówką po Barcelonie

Urban Venture

Studio Simteract specjalizuje się w tworzeniu bardzo szczegółowych symulacji. W swoim portfolio posiada silnik do tworzenia miast oraz Traffic AI, czyli inteligentny system ruchu drogowego. Jeżeli słyszycie o tym po raz pierwszy, to nie martwcie się, ponieważ ja miałem podobnie. W związku z tym, że jest ze mnie wyjątkowo ciekawska osoba, nie mogłem się powstrzymać przed zbadaniem sytuacji. Nie będę się jednak rozpisywał o tym, jak bardzo zaawansowane są te systemy. Zainteresowanych zapraszam na stronę studia, gdzie wszystkie te cuda są przedstawione z większą ilością szczegółów. Simteract najprawdopodobniej zachęcone owocnymi pracami w dziedzinie symulatorów postanowiło w 2018 stworzyć, również brygadę tworzącą gry na ich podstawie. Niewiele myśląc, połączyli Traffic AI oraz software do tworzenia fotorealistycznych miast. Tak narodził się pomysł na nowy tytuł osadzony w drugim co do wielkości mieście znajdującym się w Hiszpanii — Urban Venture.

Barcelona wita

W Urban Venture wcielimy się w rolę kierowcy, który nie zamierza poprzestać na transporcie pijanych klubowiczów do domu o 4 nad ranem. Co prawda swoje pierwsze poważniejsze pieniądze musimy zarobić, pracując dla innych, ale mądrze nimi dysponując, będziemy w stanie założyć własny biznes. Zanim to jednak nastąpi, naszymi głównymi celami będzie przewóz osób, dostawy jedzenia, a przede wszystkim przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Urban Venture to nadal symulator

Biorąc pod uwagę jakie wspomniany tytuł ma korzenie, pilnowanie się na każdym kroku ma ogromne znaczenie. Przemierzając odwzorowaną w skali 1 do 1 Barcelonę, nie będziemy przejeżdżać na czerwonych światłach, ani jeździć po chodnikach. No chyba, że planujemy zarobione oszczędności wydać na opłacenie mandatów. Oczywiście nie tylko nasze poczynania, będą kontrolowane. Dopieszczona sztuczna inteligencja zapewnia zmienny ruch samochodów i pieszych w zależności od warunków pogodowych.

Bryka przede wszystkim

Jak na odpowiedzialnego kierowcę przystało, musimy pilnować, aby auto nie uległo awarii. Dlatego dbanie o pojazd to kolejne kluczowe zadanie. Warsztat to miejsce, które nie warto omijać, ponieważ nasi klienci wymagać będą najwyższej jakości obsługi. Sami możemy zaprojektować markę, wnętrze pojazdu, a nawet swojego wirtualnego awatara.

Od zera do Urban Venture

Dobrze planując i sprytnie używając zasobów, dorobimy się swojej własnej firmy. Wtedy możemy odłożyć rękawice do schowka i zająć się zarządzaniem naszej perełki. Z siedzenia kierowcy przeniesiemy się na fotel prezesa. Do naszych obowiązków należeć będzie pilnowanie kwalifikacji pracowników, jak również zarządzanie nieruchomościami i finansami. Jednak nie będzie łatwo, ponieważ konkurencja nie śpi i tylko czeka, aż powinie nam się opona.

Urban Venture na Steam

Zanim symulator studia Simteract ukaże się w pełnej krasie, planowane jest wydanie tytułu w formie wczesnego dostępu. Ten ma pojawić się na platformie Pana Newell na przełomie 2022 i 2023 roku. Mam nadzieję, że twórcom uda się dostarczyć wszystko, o czym wyżej wspomniałem. Wygląda na to, że fani miejskiej jazdy dostaną naprawdę porządną produkcję. Natomiast dla tych, którzy wolą jeździć komunikacją miejską, może będzie to okazja do zwiedzania przepięknej Barcelony.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top