Wyciek danych S.T.A.L.K.E.R. 2. Oficjalne stanowisko twórców.

Okładka promocyjna gry S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chernobyl. Postać w stroju z kapturem, maską przeciwgazową na twarzy, w tle symbol radioaktywności.

Twórcy S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl nie mają lekko. Od ponad roku część z nich pracuje nad swoją grą w Ukrainie, gdzie toczy się wojna wywołana przez Rosję. Od ponad roku są także atakowani przez hakerów z Rosji. Według oficjalnego komunikatu, opublikowanego wczoraj po południu na Twitterze, konto jednego z pracowników studia GSC Game World zostało shackowane. Odpowiedzialność za atak wzięła na siebie grupa hakerska z Rosji. Zamierzają oni wykorzystać skradzione dane i informacje do szantażu i zastraszenia studia. Jednak GSC Game World się nie podda tak łatwo.

Odwaga GSC Games World, twórców S.T.A.L.K.E.R-a

Twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a rok temu zadecydowali, że w wyniku inwazji na Ukrainę wycofują się z rosyjskiego rynku. Wywołało to ogromne niezadowolenie wśród rosyjskich graczy, gdzie pierwsza część gry i jej dodatki były bardzo popularne. Atak hakerów ma na celu wymuszenie na studiu przeprosin, odblokowania kont użytkowników z Rosji i opracowania lokalizacji do gry w języku rosyjskim.

Jesteśmy ukraińską firmą, i jak większość Ukraińców, doświadczyliśmy wielu rzeczy dużo bardziej przerażających: zniszczone domy, zrujnowane życia, śmierć naszych ukochanych. Próby szantażowania bądź zastraszania nas są całkowicie daremne.

Nasze niezachwiane oddanie wsparciu Ukrainy pozostaje niezmienne – będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by wspierać Ukrainę. To się nie zmieni w przyszłości niezależnie od okoliczności.

Pomimo prób złamania nas pozostajemy silni i odważni. Ponieważ kiedy wierzy się w coś i kocha się to całym sercem trzeba tego bronić za wszelką cenę.

Te słowa pełne odwagi stanowią bardzo dosadne pokazanie środkowego palca terrorystom i hakerom. Podziwiam ich stanowczość i siłę. Sam fakt, że gra nieustannie powstaje i ma pojawić się niezależnie od tych wydarzeń jeszcze w tym roku pokazuje, że studio to tworzą naprawdę niesamowici ludzie. Groźby ujawnienia szczegółów gry ich nie ruszają. Podobno wśród skradzionych danych znajdują się m.in. całkowity opis historii gry, materiały koncepcyjne, i inne.

W przypadku jakichkolwiek wycieków prosimy, abyście wstrzymali się od oglądania i udostępniania informacji o S.T.A.L.K.E.R. Heart of Chornobyl. Przedawnione i nieskończone materiały mogą osłabić wrażenie ostatecznej idei, którą włożyliśmy w grę. Zachęcamy Was do cierpliwości i czekania na oficjalną dystrybucję dla jak najlepszych doświadczeń. Wierzymy, że je pokochacie.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top