Ostateczny wynik sprzedaży PlayStation 4?

PlayStation 4

Najświeższe informacje, które otrzymaliśmy na temat sprzedaży PlayStation 4, mogą być ostatnią aktualizacją w temacie sprzedanych konsol. A to z kolei może oznaczać, że Sony zatrzymało produkcję tej platformy.

PlayStation 4 sprzedało się w 117,2 milionach egzemplarzy. Wynika tak z informacji udostępnionych przez Daniela Ahmada, powołującego się na ostatni raport finansowy opublikowany przez Sony.

W tej chwili lepszym wynikiem może pochwalić się tylko PlayStatnion 2 (155 mln), Nintendo DS (154 mln) oraz GameBoy/GameBoy Color (łącznie 118,7 mln). Daniel Ahmad spekuluje, że do końca roku Nintendo Switch może przebić wynik Sony. W tej chwili zostało sprzedanych 111 milionów sztuk, więc do PS4 brakuje im tylko 6,2 miliona sprzedanych konsol.

Szacuje się zaś, że konsol Xbox One sprzedano “tylko” w około 50,5 milionach egzemplarzy. W porównaniu do konkurencji to mizerny wynik.

Niewiadomo natomiast, co przyniesie przyszłość. Start konsol obecnej generacji, Xbox Series X|S i PlayStation 5 borykał się z wieloma problemami wynikającymi m.in. z braku dostępności komponentów do budowy sprzętów. Ale jako, że to dopiero pierwsze lata aktywności nowych konsol, na ostateczne wyniki przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Na ten moment sprzedano ponad 20 mln sztuk PS5 i 15 mln Xbox Series X|S (dane z czerwca 2022). Choć Microsoft zmniejsza odległość do Sony względem poprzedniej generacji, nadal jest trochę z tyłu. Natomiast według informacji z VGChartz (marzec 2022), konsole Xbox sprzedają się lepiej, niż poprzedniej generacji, a PlayStation trochę gorzej.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top