Wzrasta sprzedaż konsol Xbox dzięki Starfieldowi

Konsola Xbox Series S, która według Sam Vincke nie hamuje rozwoju gier.

Ostatnie kilkanaście dni były bardzo pozytywnym okresem dla Xboxa. Tak przynajmniej wynikałoby ze sprzedaży konsol na Wyspach Brytyjskich, jak donosi serwis gamesindustry.biz. Duże znaczenie miała premiera Starfield oraz nowego wariantu Xbox Series S z dyskiem 1TB.

Sprzedaż konsol Xbox wzrosła

W tygodniu od 27 sieprnia do 2 września sprzedaż konsol Xbox Series S oraz X w Wielkiej Brytanii wzrosła o 76% względem poprzedniego tygodnia. W tym roku to jak dotąd największy wzrost dla sprzedaży konsol Microsoftu w UK. Kolejny tydzień, od 3 do 9 września, jest drugim najlepszym tygodniem sprzedaży konsol.

Częściowo jest to zasługa premiery czarnego Xbox Series S z dyskiem o pojemności 1 terabajta. Jak wynika z danych GfK, czyli Growth for Knowledge, nowy model konsoli stanowił niemal 1/4 (dokładnie 24%) sprzedanych sprzętów w pierwszym z powyższych tygodni.

Innym ważnym czynnikiem w tym wzroście była premiera Starfield, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych gier Microsoftu. Wprawdzie sama gra debiutowała dopiero 6 paździenika, ale Premium Edition było dostępne już 1 września. Tytuł sprawił, że w tygodniu 27.08-2.09 w UK sprzedało się o 46% więcej Xbox Series X. Chyba możemy tutaj mówić o tym, że Starfield stał się dla Xboxa system-sellerem, czyli grą, dla której ludzie kupują konsole.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top