Yet Another Fantasy Title – fantastyczna parodia gatunku

Plansza tytułowa Yet Another Fantasy Title. Obok napisu postać czarodzieja w zielonej, magicznej szacie, spiczastej czapce i z laską w dłoni.

Studio Atomic Wolf i wydawca Game Operators zapraszają do świata kolejnego tytułu fantasy. Yet Another Fantasy Title (YAFT) to gra, która bezlitośnie wyśmiewa oklepane motywy i wątki od dekad wykorzystywanych w gatunku.

Kraina, w której dzieje się gra, właśnie straciła swojego wybrańca, który miał wybawić świat. Jak? Cóż… to my go zabiliśmy. I do tego ukradliśmy jego jednorożca. Teraz to na nas spoczywa ciężar obowiązku ratowania wszystkiego i wszystkich… Z drugiej strony, jeżeli wybraniec nie żyje, to kto nam przeszkodzi siać zniszczenie i zagładę?

Choć gra w tonie przypomina popularnego Munchkina, to jest to wciąż klasyczny RPG w otwartym świecie. Od nas zależy, czy będziemy podążać za fabułą, czy też udamy się na własną przygodę. W naszych trudach wspomoże nas cały wachlarz broni białej, dystansowej i niekonwens… niekonse… tfu, magicznej. Jeżeli spodobał Wam się Rustler (2021), to spodoba Wam się i YAFT.

Gra cechuje się m.in.

  • humorystycznymi odniesieniami do popkultury
  • fabułą znaną z klasyki, ale podanej w inny sposob
  • różnorodne i niebanalne questy
  • różne rodzaje broni, w tym magii
  • kilka rodzajów wierzchowców, takich jak konie, wilki, jednorożce czy osły
  • 15 różnych metod zniszczenia

Kadr z gry Yet Another Fantasy Title. Scena parodiująca You Shall Not Pass z Władcy Pierścieni.

Zapowiada nam się tytuł, obok którego żaden fan fantasy nie powinien przejść obojętnie. Wiem, że ja nie zamierzam, bo zarówno opis jak i zwiastun obiecują sporą dawkę dobrej zabawy. W końcu dawno nie było dobrej parodii, a kto doceni ją lepiej od wiernego fana?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top