Zmiana ekranu głównego Xboxa. Testy już ruszyły

Premiery na Xboxa

W ostatnich miesiącach coraz częściej można było usłyszeć głosy fanów Xboxa, którzy domagali się zmian w działaniu i funkcjonowaniu ekranu startowego konsoli. Cierpliwość najwyraźniej popłaca, bo Microsoft właśnie potwierdził, że szykują się dość poważne zmiany w interfejsie użytkownika!

Na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy rozpoczną się eksperymenty dostępne dla wybranych członków programu Xbox Insider, gdzie zieloni będą sprawdzać różne poprawki i ulepszenia. Wszystko po to, aby w 2023 roku wszyscy użytkownicy Xboxa mogli dostać dopracowany i sprawdzony interfejs.

widok zmienionego ekranu startowego konsoli Xbox

Wiemy, że strona startowa Xboxa to miesjce, gdzie nasi gracze spędzają większość czasu i jest to bardzo osobiste miejsce. Wiemy także, że zawsze słuchamy i uczymy się co można by zrobić lepiej, jednocześnie zachowując prędkość i przyjazność działania. W związku z tym uruchamiamy wielomiesięczną serię eksperymentów, aby dowiedzieć się jak stworzyć bardziej spersanolizowane doświadczenie i odpowiedzieć na kilka najpowszechniejszych próśb fanów.

– twierdzi Ivy Krislov, starszy kierownik do spraw produktu

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy zmian widocznych na pokazanych ujęciach jest rząd ostatnio uruchamianych gier i aplikacji. W angielskiej wersji nazwano go “jump back in”, czyli “wskocz ponownie do”.

Apka Xboxa do telewizorów także przejdzie pewne zmiany, otrzymując m.in. pasek wyszukiwania w górnej części ekranu. Taką samą zmianę zauważymy zresztą także na konsoli.

Widok nowego ekranu na konsoli
Widok nowego ekranu w apce TV

Po zjechaniu w dół ekranu zobaczymy sekcję z kategoriami i rekomendacjami gier na podstawie granych przez nas tytułów. Całość layoutu powinna być też nieco bardziej ujednolicona, niż ma to miejsce teraz.

Pokazane zmiany nie odnoszą się do wszystkich popularnych próśb graczy (brakuje chociażby dynamicznych tapet czy usunięcia reklam), nie wiadomo też na ile można będzie samodzielnie wpływać na wygląd interfejsu.

To jednak dopiero początek kilkumiesięcznej drogi i to, co możemy zobaczyć na zrzutach ekranu to tylko pierwsza wersja. Najprawdopodobniej przed udostępnieniem nowego layoutu szerszemu gronu graczy przejdzie on jeszcze niejedną zmianę.

Chcemy upewnić się, że to doświadczenie będzie tak dobre jak tylko się da, a wiemy, że znalezienie odpowiedniego rozwiązania może zająć trochę czasu. Dlatego zaczynamy powoli. Z Waszym udziałem, nie możemy się doczekać startu tego nowego doświadczenia z ekranem głównym w 2023 roku.

– wyjaśnia Krislov.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top