Amnesia: Rebirth i Riverbond za darmo w Epic Games Store

Wystarczy wam już tych gier? Nie? To świetnie się składa, bo przez najbliższy tydzień Epic Games rozdaje Amnesia: Rebirth i Riverbond za darmo w Epic Games Store. Tytuły dobrano w tym tygodniu wręcz perfekcyjnie, bo po sesji w przerażającą Amnesię, możliwość zagrania w coś zdecydowanie słodszego i bardziej kolorowego z pewnością powitacie z szeroko otwartymi ramionami.

Amnesia: Rebirth

Trzecia Amnesia miała stanowić powrót do formy po nieco mniej udanym A Machine for Pigs, a spore nadzieje budził fakt, że pieczę nad nią sprawowało Frictional Games – twórcy oryginału. Koniec końców, choć nadal to część pierwsza pozostaje najlepiej ocenianą odsłoną serii, Amnesia: Rebirth okazała się być jak najbardziej kompetentnym, pierwszoosobowym horrorem ze świetną historią i wywołującą ciarki na plecach rozgrywką. Sama gra nie jest jednak idealna i w warstwie technicznej pojawiło się trochę niedociągnięć, ale nie powinny one wpływać znaczącą na czerpane z niej wrażenia. Zwłaszcza, że prawdopodobnie będziecie zbyt wystraszeni, by zwrócić na nie uwagę.

Amnesia: Rebirth zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 79% na OpenCritic.

Riverbond

Tytuł ten, ze względu na nad wyraz cukierkową i kolorową oprawę graficzną, z łatwością pomylić można z Diablo III, ale zapewniam, że Riverbond pod wieloma względami mocno różni się od dziesięcioletniego już hitu Blizzarda. Jasne, wciąż do czynienia mamy tu z klasycznym hack’n’slashem, wzbogaconym jednak o możliwość używania broni palnej, ale na tym podobieństwa się kończą. To produkcja zdecydowanie mnie ambitna, stawiająca przede wszystkim na przystępną zabawę dla całej rodziny, osiągając swój cel poprzez stosunkowo prosty gameplay oraz wspomnianą wcześniej, wokselową grafikę, przywodzącą na myśl Drill Deal – Oil Tycoon lub poniekąd również Minecrafta.

Riverbond zadebiutowało w 2019 roku i spotkało się z niezbyt pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 65% na OpenCritic.

Amnesia: Rebirth i Riverbond za darmo odebrać można będzie do 28 kwietnia do 17:00, kiedy to udostępnione zostaną kolejne darmowe produkcje – Just Die Already i Paradigm.

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.
Scroll to top