Beyond Good & Evil 2 – najdłużej opóźniana gra w historii

Beyond Good & Evil 2

Duke Nukem Forever zapowiedziano w 1997 roku. Gra doczekała się swojej premiery w 2011 roku. Używając dla pewności kalkulatora daje to nam 14 lat od pierwszej zapowiedzi do momentu wydania. Brendan Singlair, dziennikarz GamesIndstry.biz zauważył, że trwało to dokładnie 5156 dni. Przez bardzo długi czas nikt nie pobił tego rekordu. Ale ale, nie ma takiej rzeczy, której się Ubisoft nie podejmie! Nowy król, Beyond Good & Evil 2.

W 2008 roku otrzymaliśmy pierwszy zwiastun. Wspomniany wcześniej dziennikarz wskazał, że od tego momentu minęło już ponad 5237 dni (5250 w momencie pisania tego tekstu). Oznacza to, że mamy nowego rekordzistę!

Beyond Good & Evil 2, czy kiedyś się ukaże?

Niestety, wszystko wskazuje na to, że rekord ten będzie tylko się pogłębiać. Nie otrzymaliśmy jak dotąd żadnej informacji na temat planowanej daty premiery. Co więcej, gra zdaje się tkwić w tzw. “piekle deweloperskim”, czyli może to oznaczać, że gra nadal nie ma wyraźnego kierunku, a prace nad nią są przerywane, wznawiane, a także i resetowane od nowa.

A czy ktoś z Was czeka na ten tytuł?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top