CD PROJEKT podsumował pierwsze półrocze 2022

grafika łącząca postać na motocyklu z serialu Cyberpunk Edgerunners i postać V z gry Cyberpunk 2077

Losy CD PROJEKT w ostatnim czasie mogłyby wypełnić całą książkę. Tymczasem doczekaliśmy się podsumowania pierwszej połowy tego roku w wykonaniu firmy. Czego się dowiedzieliśmy?

Wyczekiwany od dawna nex-gen patch do Cyberpunk 2077 został pozytywnie przyjęty przez grono graczy, co podobno przełożyło się na satysfakcjonującą sprzedaż, zwłaszcza na konsolach. Kontynuowano prace nad dalszymi usprawnieniami, a także nad nadchodzącym dodatkiem, który ogłoszono kilka dni temu pod tytułem Widmo Wolności. Premiera nastąpi w 2023 roku.

Ważnym dla firmy wydarzeniem było także nawiązanie współpracy z Epic Games. Dzięki temu nowe produkcje CDPR będą dzialały na silniku Unreal Engine. Ma to usprawnić tworzenie wirtualnych światów. Przy okazji tej informacji dowiedzieliśmy się też, że powstaje nowa gra w świecie wiedźmina w oparciu właśnie o ten silnik.

Wracamy do świata, który jest częścią historii CD PROJEKT. Tym samym zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią studio CD PROJEKT RED rozpoczęło równoległą pracę nad dwoma projektami klasy AAA

– podsumowuje Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT.

Przychody Grupy CD PROJEKT w I półroczu 2022 r. wyniosły 378 mln zł. Skonsolidowany zysk netto w omawianym okresie wyniósł 114 mln zł i był o 8% wyższy niż przed rokiem.

W przyszłości natomiast czeka nas serial współtworzony przez CDPR, Cyberpunk: Edgerunners, którego premiera będzie miała miejsce 13 września na Netflixie. Ostatni kwartał roku ma nam przynieść łatkę na konsole obecnej generacji dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Pełne sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej CD PROJEKT możecie znaleźć na tej stronie.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top