Czerwiec 2022 w Games with Gold – poznaliśmy rozpiskę

Phil Spencer Activision-Blizzard

Czerwiec w Games with Gold powinien zainteresować przede wszystkim dwie grupy odbiorców – fanów strategii ekonomicznych i dwuwymiarowych platformówek o niezbyt pokaźnym budżecie. Jednak nawet jeżeli do żadnej z nich nie należycie, to i tak warto na przygotowaną przez Microsoft ofertę rzucić okiem, bo znalazło się w niej kilka ciekawych produkcji.

Aven Colony (XSX/XBO)


Aven Colony to nic innego, jak kosmiczna wersja SimCity tudzież Cities: Skylines. Wcielamy się w rolę kolonizatora, oddelegowanego na jedną ze świeżo odkrytych planet w celu utworzenia – nie zgadniecie – kolonii. To dość prosta produkcja, bawiąca przede wszystkim intrygującym miejscem akcji i dająca mnóstwo satysfakcji z rozwiązywania będących jego konsekwencją problemów.

Aven Colony zadebiutowało w 2017 roku i spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 72% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 30 czerwca.

Project Highrise: Architect’s Edition (XSX/XBO)


Project Highrise: Architect’s Edition to zdecydowanie bardziej przyziemna propozycja Microsoftu dla fanów strategii ekonomicznych, która pozwoli im wcielić się w rolę dewelopera i zbicie fortuny na budowie wieżowców. Na wznoszeniu budowli zabawa się jednak nie kończy, bo przecież trzeba jeszcze zadbać o potrzeby mieszkańców i zapewnić im podstawową opiekę. Warto nadmienić, że wersja Architect’s Edition zawiera wszystkie wydane rozszerzenia.

Project Highrise: Architect’s Edition zadebiutowało w 2018 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 73% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 czerwca do 15 lipca.

Super Meat Boy (XSX/XBO/X360)


Superanckiego chłopka z mięsa raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Super Meat Boy to w końcu jeden z pierwszych przedstawicieli niepozornej fali indyków, która w ostatnich latach przerodziła się w istną powódź. Koncept jest prosty – biegniesz chłopkiem w prawo i skaczesz. Problem w tym, że wyśrubowany poziom trudności prędko spacyfikuje największego chojraka, jednocześnie wywołując w nim syndrom jeszcze jednej próby.

Super Meat Boy zadebiutował w 2010 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 83% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 15 czerwca.

Raskulls (XSX/XBO/X360)


Raskulls to pozycja intrygująca choćby z tego względu, że pomimo bycia platformówką, przetestuje nie tylko Waszą zręczność, ale i bystrość umysłu. Jest to bowiem kolorowe połączenie gry platformowej z grą logiczną, w którym zadaniem gracza jest dotarcie drużyną tytułowych Raskulli do mety każdego z poziomów przed upływem czasu. Na drodze bohaterów staną jednak różnokolorowe bloki, których pozbyć można się wyłącznie wykorzystując umiejętności specjalne każdego z nich.

Raskulls zadebiutowało w 2010 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 75% na Metacritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 do 30 czerwca.

Sprawdź też czerwcową ofertę PlayStation Plus!

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.
Scroll to top