Dreamhack Valencia: Europe SC II – podsumowanie turnieju

Dreamhack StarCraft 2 Masters

Na wstępie zaznaczę, że ten tekst nie ma na celu omówienia każdego z meczów, jakie odbyły się podczas tegorocznych rozgrywek Dreamhack Valencia. W turnieju udział wzięło 32 zawodników, w tym 6 Polaków (Elazer, MaNa, Gerald, Spirit, Art oraz Krystianer). Warto tutaj wspomnieć, że MaNa pojawił się w zastępstwie za MarineLord’a. Niestety ostatnio występy naszych StarCraft’owych orłów dalekie są od czasów ich świetności. Dlatego też początkowo skupię się właśnie na nich.

Faza grupowa Dreamhack Valencia: Europe StarCraft II

Patrząc jedynie na fakt, że w grupie A znajdowało się aż 4 Polaków. To szczerze mówiąc, obawiałem się, że to właśnie z tej grupy wyjdzie ich najmniej, a tu proszę, miła niespodzianka. Poza Włochem Raynorem, który to zajął 2 miejsce, awansowali również Elazer z pierwszego oraz Spirit i Gerald. Niestety pozostali polscy zawodnicy nie mieli szczęścia. Tak o to Mana oraz Art zakończyli Dreamhacka na 5 miejscach w swoich grupach, ocierając się o włos o awans do fazy Play-Off.

Dreamhack Valencia: Europe

Faza Play-Off 1/16-1/4 Dreamhack Valencia: Europe StarCraft II

Jak zatem poradzili sobie nasi zawodnicy w fazie pucharowej? Otóż Gerald odpadł już w pierwszej rundzie dolnej drabinki, przegrywając z Rattata (3:1). Natomiast Spirit awansował do drugiej rundy dolnej drabinki, wygrywając z ShaDoWnem (3:0). Niestety w kolejnej rundzie trafił na HeRoMaRinE i tutaj odpadł po przegranej (3:0). Największe szanse w Play-offach miał Elazer, ponieważ jako jedyny startował w górnej drabince. Tam spotkał się z Clemem, przegrywając pierwsze swoje spotkanie (3:0). Po spadku do dolnej drabinki Elazer rozegrał swoje spotkanie z Skillousem i niestety tutaj również zakończyło się porażką (3:1). Tym samym zakończył się występ polskich zawodników.

Dreamhack Valencia: Europe

Półfinały i Finał Dreamhack Valencia: Europe StarCraft II

W półfinałowej dolnej drabince spotkali się Lambo oraz HeRoMaRinE. Zwycięsko wyszedł z tego HeRoMaRinE z wynikiem 3:0 przechodząc tym samym do dalszej części drabinki. Natomiast w półfinale górnej drabinki zmierzyli się Clem vs Raynor. Spotkanie zakończyło wynikiem 3:0 dla Raynora. Dało mu to automatyczną przewagę 1 punktu w meczu finałowym. Po porażce Clema z Raynorem, jego kolejnym przeciwnikiem był HeRoMaRinE. Tym razem jednak to Clem okazał się zwycięzcą, kończąc mecz z wynikiem 3:2. Przeszedł  tym samym do finału, gdzie ponownie spotkał się on z Raynorem. Mimo iż był on o jeden punkt w plecy, względem swojego przeciwnika będącego w finale z górnej drabinki, zdołał zakończyć spotkanie wynikiem 4:3.

Dreamhack Valencia: Europe

Podsumowując Dreamhack Valencia: Europe StarCraft II

Ostatnimi czasy forma polskich zawodników nie jest najwyższej próby. Miejmy nadzieję, że zmieni się to w najbliższym czasie. Zapewne wszyscy chcielibyśmy oglądać naszych orłów w rozgrywkach finałowych. Niemniej emocji jak zawsze nie brakowało, a faworyci turnieju, jakimi byli Raynor i Clem pokazali się z najlepszej strony. Wszystkie VOD możecie obejrzeć tutaj – polski komentarz Indy. angielski komentarz- Main, B, C, D.

Avatar photo
Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top