Fear Effect Reinvented – klasyk z PSOne powraca

Fear Effect Reinvented

Fear Effect to gra, o której nigdy nie słyszałem. W sumie nic dziwnego, bo wyszła 22 lata temu i była dostępna tylko na oryginalnym PlayStation. Zapewne wielu z Was jest w podobnej sytuacji, co ja. Ale na pewno znajdą się i tacy, którzy o tej grze słyszeli, ba, nawet w nią grali. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczacie, to ogłoszenie powinno Was zaciekawić! Megapixel Studio pracuje nad remake’iem pod tytułem Fear Effect Reinvented! Ujawniono nam pierwsze szczegóły i króki teaser.

Wcielimy się w trójkę najemników – Hanę Tsu-Vachel, Royce’a Glasa oraz Jakoba “Deke” Decourta. Naszym zadaniem będzie odnalezienie Wi-Ming Lam, córki szefa triady z Hongkongu, która została porawana.

https://www.youtube.com/watch?v=tkxIJuzBH1Y

To przygodowa gra akcji z elementami survival horroru. Remake ma być wierny oryginałowi, ale nie oznacza to, że to zwykły upgrade graficzny. Jasne, strona audiowizualna będzie nieporównywalnie wyższej jakości. Do zmian jednak należy zaliczyć również ulepszone sterowanie, zmianę ustawienia kamery na trzecioosobową, nową mechanikę walki za osłonami… Co więcej, oryginalna historia zostaje rozszerzona do trzech oddzielnych kampanii!

Po tym krótkim zwiastunie możemy od razu dostrzec dużą część zmian. W oczy rzuca się nowa, intrygująca oprawa graficzna, widać też próbki nowego gameplay’u. Niestety, jeszcze nie mamy choćby przybliżonej daty premiery Fear Effect Reinvented. Miejmy nadzieję, że wydawca Forever Entertainment już niedługo poda więcej informacji. Osobiście jestem dość optymistycznie nastawiony. Megapixel Studio odpowiada w końcu za udany remake Panzer Dragoon oraz The House of the Dead.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top