Geneforge 1 – Mutagen, Hood: Outlaws & Legends i Iratus: Lord of the Dead za darmo w Epic Games Store

Lord of the Dead za darmo - grafika główna

Wystarczy Wam już tych gier? Nie? To świetnie się składa, bo przez najbliższy tydzień Epic Games rozdaje Geneforge 1 – Mutagen, Hood: Outlaws & Legends i Iratus: Lord of the Dead za darmo w Epic Games Store. Jest dużo mroku i kapturów!

Geneforge 1 – Mutagen

Oryginalny Geneforge uchodzi za klasyka niezależnych cRPG-ów. Nie da się jednak ukryć, że jest to tytuł na tyle niszowy, że spora część graczy prawdopodobnie nigdy o nim nie słyszała. Jego odświeżona i rozszerzona wersja w postaci Geneforge 1 – Mutagen to natomiast świetna okazja, by ten stan rzeczy zmienić. Oprawa wprawdzie mocno już nie domaga, ale przecież liczy się przede wszystkim rozbudowana i zróżnicowana rozgrywka oraz interesująca fabuła.

Geneforge 1 – Mutagen zadebiutowało w 2021 roku i nie spotkało się z zainteresowaniem ze strony większych serwisów, zyskując wyłącznie jedną “ósemkę” od użytkownika Metacritic.

Hood: Outlaws & Legends

Robin Hood, choć legendarnego statusu odmówić mu nie można, wciąż nie wyrobił sobie renomy na growym poletku i stosunkowo świeży jeszcze Hood: Outlaws & Legends niewiele w tej kwestii zmienił. Pomysł był ciekawy, bo postawiony na rozgrywkę w trybie PvPvE, co oznacza mniej więcej tyle, że kilkuosobowe grupki graczy walczyły o łupy zarówno ze sobą, jak i ze strzegącymi ich komputerowymi strażnikami. Zawiodło niestety, jak zwykle, wykonanie, bo grze zwyczajnie zabrakło szlifu.

Hood: Outlaws & Legends zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 66% na OpenCritic.

Iratus: Lord of the Dead

Spragnieni modelu rozgrywki z pierwszego Darkest Dungeon bez najmniejszej wątpliwości powinni zwrócić swoje oczy ku Iratus: Lord of the Dead. Tytuł czerpie bowiem garściami z gry Red Hook Studios, zarówno pod względem mechanik, jak i czystej estetyki. Trudno w końcu nie zauważyć, że mamy tu do czynienia z ponurym, dwuwymiarowym “rogalem”, który pośle Was na wymagającą wyprawę do podziemi, przy okazji pozwalając na założenie i rozwinięcie tam własnej siedziby.

Iratus: Lord of the Dead zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 78% na OpenCritic.

Geneforge 1 – Mutagen, Hood: Outlaws & Legends i Iratus: Lord of the Dead za darmo będzie można odebrać do 7 lipca do 17:00, kiedy to udostępnione zostaną kolejne darmowe produkcje.

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top