Hades wzywa! Nie masz już wymówki, aby nie zagrać

Hades Supergiant Games

Hades powraca tym razem z wersją fizyczną na nowe platformy. Szeroko doceniona i obficie nagradzana produkcja Supergiant Games dostępna już od dziś na płytach. Hades wcześniej był dostępny w sprzedaży cyfrowej. Pierwszego wydania fizycznego doczekał się Switch, ale teraz prosto z tłoczni do sklepów wjeżdżają pudełka dla pozostałych konsol.

Jak mogłeś nie słyszeć o grze „Hades”?

Produkcja jest rogue-like’iem o niesamowitym powiązaniu mechaniki z historią. Fabuła gry toczy się cały czas mimo potknięć w rozgrywce. Hades snuje przed graczem opowieść o synu tytułowej postaci, która usilnie próbuje wydostać się z krainy rządzonej przez ojca. Na swojej drodze gracz napotka panteon mitologicznych postaci o niecodziennej reprezentacji. Wizualna strona gry jest jedną z cech rozpoznawalnych produkcji. Trudno nie dać się oczarować oprawie audio-wideo przygotowanej przez twórców.

Co ważniejsze muzyka może towarzyszyć Wam wszędzie! Fizyczne kopie gry są wzbogacone o dodatkową zawartość. Każde wydanie gry na konsole PlayStation lub Xbox posiada kod na pobranie ścieżki dźwiękowej. To aż 2.5h porywającej oprawy audio skomponowanej przez Darrena Korba. Warto się spieszyć. Pierwsze wydanie zawiera metalową folię na okładce, co może okazać się nie lada gratką dla kolekcjonerów.

Biegnij do sklepu już teraz!

Hades uruchomiony na PS5 lub Xbox Series X/S szczyci się większą wydajnością. Do tego prezentuje grę w 4k, utrzymując przy tym stabilne 60 klatek na sekundę. Za wersją na konsolę Sony przemawia jeszcze wsparcie dla kontrolera DualSense. Tam całą rozgrywkę urozmaica niepowtarzalny system wibracji. Gra dostępna jest też na konsole poprzedniej generacji. PS4, jak i Xbox One zaprezentuje to wspaniałe doświadczenie w 1080p w płynnych 60 klatkach na sekundę.

Warto zaznaczyć, że wydanie fizyczne, jak i cyfrowe na PS4 posiada darmową aktualizację wersji dla następcy sprzętu. Podobna sytuacja tyczy się użytkowników Xboxa One, bo ci dzięki usłudze Smart Delivery otrzymują wersję na Xbox Series X/S bez dodatkowych opłat.

Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top