HYENAS – zwariowana strzelanka nie z tej ziemi

HYENAS Banner

Współpraca SEGI oraz studia Creative Assembly już nie raz przyniosła naprawdę dobre efekty. Świetnie przyjęte Alien: Isolation, czy lubiana przez wielu seria Total War to tylko kilka z owoców tej kooperacji. Nic więc dziwnego, że deweloper ponownie połączył siły z japońskim wydawcą i już niedługo wspólnie dostarczą nam kolejny projekt. Tym razem jest to kosmiczny shooter o niewiele mówiącym tytule HYENAS, nad którym prace trwają od 2018 roku.

Bogaci na Marsie

Ziemia została rozerwana na strzępy, a jej szczątki dryfują przez kosmos. W tych resztkach, zwanych przez ocalałych Skazą, kryją się pozostałości naszej cywilizacji. Co takiego doprowadziło do tej zagłady? Otóż bogata część populacji postanowiła wybrać się na Marsa. Aby tego dokonać, ludzie sfinansowali technologię zerowej grawitacji, umożliwiającą taką podróż. Jej użycie niestety doprowadziło do zagłady naszej planety. Jak zwykle, szlachta nie przejęła się tym ani trochę. Ta zbudowała sobie ociężałe statki kosmiczne nazywane grabistatkami, które pełnią funkcję centrów handlowych. W końcu gdzieś muszą wydawać swoje majątki, prawda?

HYENAS Screen 00

Drużyny HYENAS

Wielu postanowiło położyć kres temu procederowi. Jako trzyosobowa drużyna będziemy najeżdżać takie statki, zgarniać co się da i uciekać gdzie pieprz rośnie. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko my bawimy się w kosmicznych piratów. W tym samym czasie, cztery inne ekipy podejmują się podobnego fachu. Pamiętajcie, że tylko jeden team może wyjść z tej misji zwycięsko.

HYENAS Screen 01

Słowo od wydawcy

Według tego, co mówi SEGA HYENAS to “śmiały nowy projekt od wielokrotnie nagradzanego studia, które chce zmienić strzelanki tak samo, jak odmieniło horrory grą Alien: Isolation”. Po samym zwiastunie ciężko jednak stwierdzić jak dokładnie będzie wyglądać rozgrywka. Wydawca oczywiście obiecuje podać więcej szczegółów już niedługo, natomiast ja obstawiam, że będzie to gra oparta na rozgrywkach PvP. Na tę chwilę możemy jedynie przeczytać słowa producent wykonawczego Davida Nicholsona:

„Według nas kluczem do sukcesu dla nowoczesnych strzelanek jest zrozumienie tego, co ludzie chcą w nich zobaczyć i jakiego kierunku rozwoju oczekują. Wiemy, że mamy bardzo interesującą ofertę, a jednocześnie rozumiemy, że czeka nas nie lada wyzwanie. Aby rzucić rękawicę największym tytułom w przemyśle, musimy od samego początku słuchać opinii graczy. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do wspólnej przygody. Dlatego też wraz z dzisiejszym ogłoszeniem rozpoczynamy pierwsze testy alfa”.

HYENAS Screen 02

Gdzie i kiedy zagrać w HYENAS

Jeżeli trailer oraz te kilka słów powyżej wzbudziło Wasze zainteresowanie, to polecam zajrzeć na oficjalną stronę produkcji. Już teraz można zapisać się na zamknięte testy. Wydawca zachęca natomiast do śledzenia wiadomości na temat nowej produkcji studia Creative Assembly na wspomnianej stronie lub poprzez konta @PlayHyenas na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Na koniec informacja dla tych, którym do sprawdzania się nie spieszy, ale chcieliby kiedyś spróbować swoich sił w kosmicznych pojedynkach. HYENAS zadebiutuje na platformach Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 i PC w 2023 roku.

HYENAS Screen 03

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top