Jotun: Valhalla Edition i Prey za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Prey za darmo

Wystarczy Wam już tych gier? Nie? To świetnie się składa, bo przez najbliższy tydzień Epic Games rozdaje Jotun: Valhalla Edition i Prey za darmo w Epic Games Store. W tym tygodniu zadowoleni będą zatem przede wszystkim fani eksploracyjnych gier akcji, mocno stawiających przy okazji na zapadającą w pamięć opowieść i oprawę audiowizualną.

Jotun: Valhalla Edition


Rozgrywka Jotun: Valhalla Edition skupia się przede wszystkim wokół epickich walk z bossami, stojącymi na drodze Thory, próbującej dostać się do tytułowej Valhalli. To właśnie te pojedynki stanowią największy atut gry Thunder Lotus Games. Poza nimi świat Jotun: Vahalla Edition może wydawać się dość płaski, aczkolwiek tytuł ten nadrabia owo niedociągnięcie przepiękną oprawą graficzną oraz ciekawą narracją, poprzetykaną zagadkami środowiskowymi.

W sieci łatwo zatem natrafić na porównania do uznanego Bastionu oraz kultowego Shadow of the Colossus, więc jeżeli podobał Wam się którykolwiek z tych dwóch tytułów, koniecznie sprawdźcie Jotun: Vahalla Edition.

Jotun: Valhalla Edition zadebiutowało w 2015 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 75% na Metacritic.

Prey


Uściślijmy tylko, że chodzi tutaj o grę z 2017 roku, znacznie różniącą się od stareńkiego już pierwowzoru. Nowy Prey nie jest już bowiem wyłącznie strzelanką z kilkoma ciekawymi mechanikami, a zdecydowanie ambitniejszą produkcją, pozwalającą sklasyfikować się jako immersive sim.

A jako, że odpowiadające za grę Arkane Studios w gatunku tym czuje się jak ryba w wodzie, otrzymaliśmy nad wyraz dopracowany i intrygujący tytuł, pozwalający nam na odkrycie tajemnicy pewnej stacji kosmicznej na swój sposób i w swoim tempie. Walka z kosmicznymi przeciwnikami wciąż odgrywa w Prey znaczącą rolę, ale znalazło się tu też miejsce na eksplorację oraz elementy skradanki.

Prey zadebiutowało w 2017 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 81% na Metacritic.

Jotun: Valhalla Edition i Prey za darmo odebrać można będzie do 19 maja do 17:00, kiedy to udostępniona zostanie kolejna darmowa produkcja, której tytułu jeszcze nie ujawniono.

Aktualizacja (12.05.2022):

Hojność Epic Games nie ma końca i do opisanych powyżej produkcji dołączył jeszcze jeden tytuł-niespodzianka, czyli Redout: Enhanced Edition.

Redout: Enhanced Edition


Jeżeli wciąż na myśl o seriach F-Zero i WipeOut łzy cisną się Wam do oczu, a z ust wypływa rzeka złorzeczeń pod adresem twórców, którzy je porzucili – koniecznie sprawdźcie Redout: Enhanced Edition. Tytuł ten to istny list miłosny do wspomnianych marek, a także po prostu solidny tytuł, udowadniający, że na rynku wciąż jest miejsce na diabelnie widowiskowe, futurystyczne wyścigi, w których pędzi się tak szybko, że świat dookoła zlewa się w jedną, kolorową smugę.

Redout: Enhanced Edition zadebiutował w 2016 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 78% na Metacritic.

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.
Scroll to top