Just Die Already i Paradigm za darmo w Epic Games Store

Just Die Already i Paradigm za darmo

Wystarczy Wam już tych gier? Nie? To świetnie się składa, bo przez najbliższy tydzień Epic Games rozdaje Just Die Already i Paradigm za darmo w Epic Games Store. Czeka Was zatem istna jazda bez trzymanki, bo oba tytuły to stawiają na absurdalne poczucie humoru i absolutnie nie traktują siebie poważnie.

Just Die Already


Obawiam się, że przy obecnej sytuacji emerytów w Polsce, realia Just Die Already są nam zdecydowanie bliższe niż sami byśmy tego chcieli. Warto więc zawczasu przygotować się na to, co może nas czekać w przyszłości i sięgnąć po ten zwariowany “sandboks”, w którym wyrzuceni z Domu Spokojnej Starości staruszkowie zaczynają siać chaos w mieście, kompletnie nie przejmując się swoim własnym zdrowiem, a nawet życiem. Absurdalna mechanika rozgrywki momentalnie przywodzi na myśl Goat Simulator i nie jest to wcale błędne skojarzenie, bo za obie te produkcje odpowiedzialni są ci sami ludzie. Jeżeli zatem sianie spustoszenia jako niesforna koza przypadło Wam do gustu, najprawdopodobniej równie dobrze bawić będziecie się w ciele staruszka.

Just Die Already zadebiutowało w 2021 roku i spotkało się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 67% na OpenCritic.

Paradigm


Paradigm trudno jest opisać słowami, bo wystarczy spojrzeć na same grafiki promocyjne, by zrozumieć, że zdecydowanie nie jest to poważny tytuł. Mops z trwałą, konwent kretoludzi i rudowłosy rycerz popalający szluga przez dziurki w przyłbicy to tylko kilka z wielu dziwactw, które napotkacie na swojej drodze w grze Janerka Productions. Pod względem samej mechaniki, mamy tu do czynienia z klasyczną przygodówką point-and-click, wzorowaną na takich klasykach, jak Day of the Tentacle i seria Monkey Island. Tyle tylko, że z jeszcze większą dawką absurdu, bo pozwolę sobie dodać, że cała historia rozpoczyna się w firmie DUPA genetics. Mnie śmieszy.

Paradigm zadebiutowało w 2017 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 89% na OpenCritic.

Just Die Already i Paradigm za darmo odebrać można będzie do 5 maja do 17:00, kiedy to udostępniona zostanie kolejna darmowa produkcja – Terraforming Mars.

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top