Koniec Steama dla Windows 7 i 8 w przyszłym roku

koniec Steama dla Windows 7 i 8

Jeżeli jesteście użytkownikami platformy Steam i korzystacie ze starszych systemów Windows, mamy dla Was złe wieści. Valve ogłosiło, że to koniec Steama dla Windows 7, 8 i 8.1 od 1 stycznia przyszłego roku. Od tego dnia aplikacja przestanie działać na starszych systemach Microsoftu.

2024 to koniec Steama dla Windows 7 i 8

Po tej dacie klient Steam nie będzie już działał na tych wersjach systemu Windows. Aby kontynuować działanie Steama i wszelkich gier lub innych produktów zakupionych za pośrednictwem aplikacji, użytkownicy będą musieli zaktualizować system do nowszej wersji

Powyższy komunikat można przeczytać na oficjalnej stronie pomocy technicznej. Ta decyzja podyktowana jest kwestiami bezpieczeństwa oraz zależnością platformy Steam od przeglądarki Google Chrome. Ta nie działa już na starszych wersjach Windowsa, a Chrome oficjalnie odciął się od tych wersji systemu 7 lutego. Podobnie Microsoft zrezygnował w tym roku ze wsparcia powyższych systemów. Z jednej strony to nie dziwi, gdyż to OSy mające 14 i 11 lat.

Z drugiej strony, pozostaje niespełna 2% użytkowników Steama, którzy nadal korzystają z tych systemów. To niby niewiele, ale to wciąż więcej, niż np. liczba użytkowników Steam korzystająca z Linuxa, a także tylko 5% mniej, niż posiadaczy MacOS.

Czy tego chcemy, czy nie, zmiany muszą się zadziać. Sam Microsoft kończy wsparcie, więc nic dziwnego, że firmy zewnętrzne muszą zrobić to samo. Wiem, że każdy ma swoje przyzwyczajenia, ale trzeba iść dalej. Miejmy nadzieję, że to dobre podejście. Czas pokaże. Ciekawe, kiedy koniec Steama dla Windows 10?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top