LEGO 2K Drive – recenzja (PS5). LEGO Racers Waszych dzieci

LEGO 2K Drive - grafika główna

Zbuduj sobie furę

Każdorazowo sporo frajdy daje odblokowanie po wygranym wyścigu nowego samochodu. Każdy charakteryzuje się kapitalnym projektem i unikalnymi statystykami, a część z nich posiada dodatkowe bonusy. W połączeniu z możliwością wyposażenia naszej postaci w maksymalnie trzy unikalne zdolności daje to pewne pole do popisu dla co bardziej zapalonych graczy. Nie jest to jednak coś, bez czego się nie obędziemy. LEGO 2K Drive nie należy do grona gier wymagających, więc spokojnie można potraktować wszelakiego rodzaju bonusy jako chwilowe modyfikatory, pomagające w zróżnicowaniu rozgrywki.

Fanów stawiania kloców (absolutnie nikt się tego żartu nie spodziewał, umówmy się) z pewnością ucieszy natomiast fakt, że twórcy oddają w ich ręce rozbudowany edytor, w którym od zera będą mogli zaprojektować pojazd swoich marzeń. W tym celu wykorzystać można ponad 1000 (według zapewnień twórców, nie liczyłem) unikalnych klocków oraz masę naklejek i opcji kolorystycznych. Spokojnie da się w tym trybie spędzić długie godziny, choć przyznam, że osobiście odpadłem dość szybko. Niezbyt intuicyjny i mało wygodny interfejs sprawił, że porzuciłem marzenia o klockowym Porsche i skupiłem się na pojazdach stworzonych przez twórców, którymi hojnie wynagradzano mnie za moje trudy w trakcie fabularnych wyścigów.

LEGO 2K Drive - budowanie
Nie chcecie wiedzieć, jak długo zajęło mi zaprojektowanie tego cacuszka.

Wspólna zabawa klockami

Na samej kampanii zabawa się jednak nie kończy. Po świecie gry można porozbijać się zarówno samotnie, jak i z kolegami dzięki sieciowej lub kanapowej kooperacji. Nie zabrakło również kilku rodzajów mini gier, polegających na obronie zaawansowanych urządzeń przed kosmitami lub ratowaniem cywili przed nieumarłymi. Mamy też w końcu dość podstawowy tryb sieciowy, pozwalający na rozegranie kilku szybkich wyścigów lub turniejów, ale nie spodziewajcie się zbyt wiele ponadto. Cała para poszła w kampanię i zdecydowanie to widać.

Klocki nigdy nie były piękniejsze

Nie można przy okazji nie wspomnieć, że LEGO 2K Drive wygląda absolutnie przepięknie. Wrażenie robi przede wszystkim oświetlenie, nadające całości życia i cieszące nasze oczy realistycznie połyskliwymi powierzchniami klocków. W efekcie już i tak przepięknie zaprojektowany świat LEGO 2K Drive nabiera dodatkowej głębi. Kwieciste polany Wielkie Sadka zachwycają kolorami, pustynne kaniony Parowu Poszukiwaczy zachęcają do śmigania w cieniu skalnych formacji, a pochmurne wzgórza Strachowi ujmują gotyckimi budowlami i mrocznym klimatem. Wprawdzie żadna z tras raczej nie zapisze się w mojej pamięci na dłużej – to niestety problem otwartego świata – ale i tak trudno jest odmówić całości uroku.

LEGO 2K Drive przy całym swoim wizualnym przepychu śmiga w niezachwianych 60 klatkach na sekundę, ciesząc przy tym oko wyraźną grafiką w wysokiej rozdzielczości. Naprawdę, wielu twórców mogłoby się od Visual Concepts uczyć, bo dostarczyli nie tylko świetnie wyglądający i dobrze działający produkt, ale jest on też przy okazji wolny od jakichkolwiek błędów. Przez dobrych kilkanaście godzin zabawy nie napotkałem na swojej drodze niczego, do czego mógłbym się pod względem technicznym przyczepić. Szkoda jedynie, że oprawa dźwiękowa nie wybija się ponad przeciętność i zlewa się niekiedy w kakofonię muzyki, wybuchów i ryku maszyn.

LEGO Racers Waszych dzieci

Jeżeli zatem Wasze serce zbudowane jest z klocków LEGO, a przy okazji lubujecie się w szybkiej i chaotycznej jeździe samochodem (w świecie wirtualnym, ma się rozumieć!), to nie ma absolutnie żadnego powodu, by po LEGO 2K Drive nie sięgnąć. Można psioczyć na obecną w grze monetyzację, nazbyt mocno wyreżyserowane wyścigi, czy słabo zapadające w pamięci trasy, ale nie zmieni to faktu, że Visual Concepts stworzyło naprawdę dobrą grę. Warto przy tym nie kierować się za bardzo nostalgią, bo srogo się przez nią zawiedziecie. LEGO 2K Drive nie jest bowiem Waszym LEGO Racers, to LEGO Racers Waszych dzieci.

Jeżeli nadal nie jesteście przekonani, koniecznie posłuchajcie recenzji LEGO 2K Drive w TrójKast #043 – Obrażony śmiertelnie.

Gameplay

https://youtu.be/iv4bThaLaVY

Za dostarczenie gry do recenzji dziękujemy firmie Cenega.
Udostępnienie kodu w żaden sposób nie wpłynęło na wydźwięk powyższej recenzji.

Gdzie kupić?

Allegro Banner


Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.
Scroll to top