Metal Gear Solid: Master Collection Vol 1 już jesienią!

Metal Gear Solid Master Collection Vol 1

Do dziś pamiętam, jakim szokiem było dla mnie pierwsze doświadczenie z Metal Gear Solid. Jasne, byłem wtedy młodym i bardzo niedoświadczonym graczem, ale od razu wiedziałem, że ta gra ogromnie różniła się od wszystkiego, co dotychczas znałem. Kolejną część jeszcze udało mi się ograć na moim PC-cie. Natomiast aby zagrać w MGS3: Snake Eater, musiałem wynegocjować od kolegi z klasy pożyczenie na weekend jego PlayStation 2.

Do dziś żałuję, że czwarta część mnie ominęła, co roku obiecując sobie, że właśnie teraz kupię PS3 i nadrobię zaległości. Dlatego z ogromną radością przyjąłem wiadomość ujawnioną podczas niedawnego PlayStation Showcase o tym, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1.

Trylogia MGS i nie tylko

Przede wszystkim kolekcja zawierać ma trzy pierwsze tytuły z serii MGS, co mnie najbardziej cieszy. Poza nią otrzymamy także MGS 1 i 2 oraz Metal Gear i Metal Gear 2: Solid Snake, czyli klasyczne tytuły z 1987 i 1990 roku, wydane wcześniej na MSX2. Zatem pełen zestaw zawierał będzie odpowiednio:

  • Metal Gear (1987)
  • Metal Gear 2 (1990)
  • Metal Gear Solid (1998)
  • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (2001)
  • Metal Gear Solid 3: Snake Eater (2004)

Na tę chwilę potwierdzone jest tylko wydanie na konsole PlayStation, choć podobno w opisie kolekcji widnieje wzmianka o współczesnych systemach. Mogłoby to oznaczać, że kolekcja ta trafi także na inne platformy. Poza tym nie znamy zbyt wielu innych szczegółów. Nie podano także ceny ani dokładnej daty premiery. Konami potwierdziło, że kolekcja ma pojawić się jesienią tego roku i otrzyma także wydanie pudełkowe.

Pięć gier w jednym zestawie

Dostępne zrzuty ekranu, które pokazano przy okazji ogłoszenia, sugerują, że gry nie doczekały się specjalnego przygotowania ani odświeżenia w postaci dostosowania do współczesnych rozdzielczości czy zmiany formatu ekranu. Screenshoty z MGS1 mają proporcje 4:3 i wyglądają dość pikselowato, więc to zapewne będzie to samo, co dotychczas dostępne było na PS1 i PC. MGS2 i MGS3 z kolei dostępne będą w wersjach z HD Collection, czyli otrzymają treści z edycji Substance i Subsistance.

Trzymam kciuki, że zestaw ten trafi na PC-ty i konsole Xbox. Bardzo chętnie przypomnę sobie wszystkie części, a wydanie kolekcji tylko na PlayStation odebrałoby mi tę możliwość. Tym bardziej wtedy czekałbym na Master Collection Vol. 2, w którym zapewne pojawi się jak dotąd nieznany mi Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (2008). Choć sam nie jestem częścią kultu Hideo Kojimy nie mogę zaprzeczyć, że ta seria gier wpisała się w historię gamingu złotymi zgłoskami, a ich piętno możemy zauważyć nawet we współczesnych produkcjach.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top