Październik 2022 w Games with Gold – poznaliśmy rozpiskę

Październik w Games with Gold

Smutek. Wielki smutek nastał w obozie zielonych wraz z opublikowaniem listy październikowych gier, które trafią do biblioteki Games with Gold. Wraz z tym miesiącem do abonamentu przestaną bowiem trafiać produkcje z Xboksa oraz Xboksa 360. Microsoft nie zdecydował się przy tym na uzupełnienie rozpiski o dodatkowe produkcje na ich nowsze sprzęty. Ruch zrozumiały, aczkolwiek dla fanów retro dość smutny.

Windbound (XSX/XBO)

Proszę bardzo, drogie Nintendo, możecie sobie zatrzymać tego swojego Wind Wakera, mamy już Wind Wakera w domu! Wprawdzie nazywa się Windbound, a protagonistą nie jest biegający w zielonej czapeczce Zelda, ale i tak jest elegancko! W zamian mamy stawiająca na survival rozgrywkę i crafting, pozwalający na rozbudowę swojej tratwy. Dla fanów “Wodnego Świata” jak znalazł.

Windbound zadebiutował w 2020 roku i spotkał się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 65% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 31 października.

Bomber Crew: Deluxe Edition (XSX/XBO)

Mógłbym w tym miejscu rzucić niezwykle kreatywnym żartem o jakości Bomber Crew, ale żal byłoby odciągać Waszą uwagę tak wysublimowanym humorem od tej wyśmienitej produkcji. Produkcja Runner Duck może wyglądać niepozornie, ale pod całą tą prostą oprawą graficzną skrywa się diabelnie wciągająca gra o zarządzaniu ekipą drugowojennego bombowca, po brzegi wypełniona masą nad wyraz rubasznego humoru. Co więcej, Bomber Crew mocno stawia na “opowieść gracza”, więc każda przebyta misja potencjalnie może stać się historią do opowiadania przy piwku. 

Edycja Deluxe zawiera ponadto DLC Secret Weapons i USAAF.

Bomber Crew zadebiutowało w 2017 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 78% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 października do 15 listopada.

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top