Resident Evil na iPhone’a z datą premiery. Leon i Chris nadchodzą! (Aktualizacja)

Resident Evil na iPhone'a grafika główna.

Na ostatnim evencie firmy Apple oprócz nowych urządzeń zapowiedziano również gry, jakie trafią na sprzęt giganta z Cupertino. Resident Evil na iPhone’a już kiedyś był, ale dziś mało kto o nim pamięta. Specjalnie przygotowana wersja oryginalnej czwórki robiła wrażenie, chociaż daleko jej było do tego, co znaliśmy z GameCube’a czy PS2. Teraz jednak Capcom szykuje natywne i pełnoprawne edycje bliskie temu, co mamy na obecnych konsolach. Kiedy jednak przyjdzie nam je sprawdzić?

Teaser Resident Evil na iPhone’a

Chociaż samej rozgrywki nie pokazano zbyt wiele, to jednak zaprezentowane kadry robią wrażenie. Nie przypominają silnej pikselozy przesiąkniętej FSR, DLSS czy tego, co czasami można zaobserwować na Switchu. Czy jednak faktycznie otrzymamy tak dopracowany wizualnie produkt? W tym momencie ciężko to ocenić. Taki iPhone 15 Pro przy większym obciążeniu potrafi się nagrzać do 50 stopni, co nie przełoży się na przyjemną sesję z Resident Evil 4 Remake lub Village. Możliwe jednak, że zarówno sam smartfon, jak i system operacyjny wymagają jeszcze poprawek i to jedynie błędy wieku dziecięcego.

Kiedy zagramy?

Capcom podał zarówno ceny, jak i daty omawianych gier. Konkretne informacje znajdziecie poniżej:

Resident Evil Village

 • Resident Evil Village / 30 października / ~145 zł (4990 jenów)
 • Resident Evil Village: Winters Expansion / 30 października / ~60 zł (2000 jenów).

Resident Evil 4 Remake

 • Resident Evil 4 Remake / 2023 / ~230 złotych (7990 jenów)
 • Resident Evil 4 Remake: Seperate Ways / 2023 / ~30 zł (1000 jenów).

Jeżeli chodzi o urządzenia, to na ten moment wiemy, iż powyższe produkcje będę dostępne dla:

 • iPhone 15 Pro
 • iPhone 15 Pro Max
 • iPad Air (M1 5. generacji)
 • iPad Pro(12.9 cala, M1 5. generacji)
 • iPad Pro(11 cali, M1 3. generacji)
 • iPad Pro(12.9 cala, M2 6. generacji)
 • iPad Pro(11 cali, M2 4. generacji)

Z czasem może to ulec zmianie, ale w chwili obecnej, tylko na tych “jabłkach” będzie można zagrać w mobilne wersje czwórki oraz Village.

Aktualizacja (26/09/2023 19:00): Resident Evil 4 Remake może być droższy

Jak donosi serwis VGC, za remake czwartej odsłony przyjdzie nam zapłacić o wiele więcej. Nie przewidywane jeszcze dzisiaj 230 zł, a aż 300! Nie wiadomo natomiast, czy w przypadku DLC — Seperate Ways, nie będzie podobnie. Na PC trzeba za nie zapłacić 45 zł, ale 100% pewności co do edycji na sprzęt Apple niestety nie ma. Jeżeli ceny ponownie ulegną zmianie, na pewno Was o tym poinformujemy.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Cześć! Mam na imię Artur i uwielbiam gry wideo niezależnie od platformy. Mimo 30 lat na karku cały czas sprawiają mi radość i liczę, że to się nie zmieni.
Scroll to top