Serial The Last of Us (HBO) – recenzja ósmego odcinka

Joel i Ellie z The Last of Us

Pierwszy sezon The Last of Us zbliża się ku końcowi, a przedostatni odcinek dostarczył mi bezsprzecznie masę rozrywki i tak potrzebnej akcji. Istotnie mamy tutaj do czyniania z jednym z najlepszych epizodów.

David z The Last of Us

Budowanie świata

To co odróżnia The Last of Us od innych seriali o apokalipsie to nastawienie na relacje między bohaterami. Nie da się ukryć, że to jest jeden z najlepszych elementów tej produkcji. W tym odcinku również jest to jeden z ważniejszych fragmentów.

Ze względu na to, że to właśnie tutaj relacja Joela i Ellie zaczyna wchodzić na zupełnie nowy poziom. Belle Ramsey ponownie pokazała, że świetnie czuje się w butach Ellie. Doskonale da się zaobserwować jej rozwój jako postać i osobiście dla mnie jest dużo lepsza od swojego growego pierwowzoru. Przede wszystkim potrafi budzić autentyczną sympatię u oglądającego.

Każdy w czasie końca świata radzi sobie na swój sposób i to The Last of Us dostarcza, pokazując nam, jak ludzie radzą sobie w tych trudnych czasach, gdzie największym zagrożeniem nie są zarażeni, a właśnie inni ludzie.

Relacje między postaciami to siła serialu The Last of Us

Przestępca tygodnia

Sama konstrukcja odcinka jest świetna, nawet jako odrębna historia. Ellie napotyka na kolejną z pozoru przyjazną grupę, a jak sytuacja dalej się rozwija zdradzić nie mogę. Trzyma to wszystko w napięciu i muszę powiedzieć, że zazdroszczę osobom, które nie znały gry.

Dla mnie to wszystko staje się przewidywalne, a to przez znajomość materiału źródłowego. A sam, jak to określiłem, “przestępca tygodnia”, aby uniknąć spoilerów, jest świetnie przedstawiony. Bardzo charyzmatyczny i chętnie zobaczył bym, jak twórcy bardziej rozwijają jego wątek.

Belle Ramsey jako Ellie z The Last of Us

Podsumowanie

Był to jeden z lepszych odcinków, który ponownie rozwinął świat przedstawiony, czy postać Eliie. Nie brakuje tutaj akcji, ale również i mocnych scen, gdzie chłoniemy klimat świata przedstawionego. Osobiście nie mogę się doczekać zakończenia sezonu. Na koniec dodam jeszcze, że cameo Troy’a Bakera, czyli Joela z growego The Last of Us, było bardzo satysfakcjonujące.


Lista recenzji pozostałych odcinków:

Avatar photo
Jakub, człowiek, dla którego nigdy nie ma problemu. Próbował już w życiu wszystkiego: aktorstwa, żonglowania, gotowania, pisanie to jego najnowsza pasja, w której ma nadzieje się spełnić. Gra od kiedy pamięta, na początku na komputerze, później głównie na konsolach. Fan nietuzinkowych produkcji z kraju kwitnącej wiśni. Uwielbia wszelkiej maści komiksy o superbohaterach. Zawsze powtarza, że nie liczy klatek woli po prostu grać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top